LAJMI I FUNDIT:

Piktura e famshme kthehet për 180 shkallë, vështirë dallohet nga versioni i modifikuar keq (Foto)

Piktura e famshme kthehet për 180 shkallë, vështirë dallohet nga versioni i modifikuar keq (Foto)

Është hedhur në internet një enigmë e re, që tregon pikturën e famshme nga Leonardo Da Vinci të kthyer për 180 shkallë.

Reklama

Njëra prej tyre është origjinali i piktorit italian, kurse tjetra ka dy ndryshime të vogla që vështirë dallohen, transmeton Telegrafi.

Gjeni cila është origjinali

Shikuesit sfidohen që ta gjejnë atë që nuk e ka asnjë editim, mirëpo pa e kthyer në gjendjen e rregullt.

Ndryshimet që e dallojnë nga tjetra

Buzëqeshja e famshme e Mona Lizës, si dhe pjesa te sytë ka disa ndryshime të cilat e bëjnë atë të mos jetë e njëjtë. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Po filmonte promon për YouTube, eksperti amerikan i “jetës së egër” për pak sa nuk goditet nga rrufeja

Interesante
Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Spikerja virtuale jep lajmet në Euronews Albania

Interesante
Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Qytetarët e Kosovës gati për udhëtim pa viza në BE, shfaqen në video me pasaporta në duar

Virale
Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Interesante
Gjetja e alienëve është 'vetëm çështje kohe' pasi shkencëtarët parashikojnë 'përditësim të madh në 5 vjet'

Gjetja e alienëve është 'vetëm çështje kohe' pasi shkencëtarët parashikojnë 'përditësim të madh në 5 vjet'

Interesante
Punësimi në muze

Punësimi në muze

Fun
Kalo në kategori