LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesi i Jamie Foxx i përgjigjet konspiracionit që vaksina COVID-19 i shkaktoi aktorit probleme me shëndetin

Përfaqësuesi i Jamie Foxx i përgjigjet konspiracionit që vaksina COVID-19 i shkaktoi aktorit probleme me shëndetin

Përfaqësuesi i Jamie Foxx mbylli një teori konspirative se vaksina COVID-19 shkaktoi urgjencën misterioze mjekësore të aktorit.

Reklama

Kolumnisti i thashethemeve, AJ Benza, e bëri këtë pretendim të pabazuar teksa u shfaq në podcastin skeptik ndaj koronavirusit Dr. Drew Pinsky “Pyet Dr. Drew” të shtunën e kaluar, duke thënë se ai dëgjoi se Foxx kishte zhvilluar një mpiksje gjaku pasi kishte marrë goditjen dhe më pas pësoi një goditje në tru.

Megjithatë, një publicist i yllit të “Ray” i tha NBC News të mërkurën se pretendimet e Benzës ishin “plotësisht të pasakta”, shkruan PageSix.

Foto: Getty Images

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve kanë thënë se vaksinat janë “të sigurta dhe efektive”.

Fituesi i “Oscar”, 55 vjeç, u dërgua me urgjencë në një spital në mes të prillit për atë që vajza e tij Corinne Foxx e përshkroi vetëm si një “komplikacion mjekësor”.

Të gjitha lajmet nga Jamie Foxx
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Jamie Foxx

“Për fat, për shkak të veprimeve të shpejta dhe kujdesit të madh, ai tashmë është në rrugën e rikuperimit”, shkroi ajo në Instagram në atë kohë.

“Ne e dimë se sa i dashur është ai dhe vlerësojmë lutjet tuaja. Familja kërkon privatësi gjatë kësaj kohe”, thuhej në deklaratën e tyre.

Foto: Getty Images

Një muaj më vonë, Corinne, konfirmoi se babai i saj kishte qenë “jashtë spitalit për javë të tëra” pas një raportimi të rremë se familja e tyre “po përgatitej për më të keqen”.

“Është e trishtuar të shoh se si po egërsojnë mediat. Babai im ka qenë jashtë spitalit për javë të tëra, duke u rikuperua”, shkroi ajo në InstaStory në maj.

TMZ më vonë raportoi se Jamie kishte hyrë në një qendër rehabilitimi fizik në Çikago.

Jamie ka trajtuar vetëm një herë frikën e tij shëndetësore për të falënderuar fansat e tij për mbështetjen e tyre.

“Vlerëso gjithë dashurinë! Ndihem i bekuar”, shkroi ai në Instagram në fillim të majit, duke falenderuar fansat e tij. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Letra publike e Feros për Arbenita Ismajlin, i kërkon falje dhe rikthim

Magazina
Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Blero feston njëvjetorin e lidhjes me të dashurën e re

Magazina
Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit

Jennifer Lopez thekson vijën e trupit dhe i vihet në dukje gjoksi në veshjen e ngushtë rrugëve të Los Angelesit

Magazina
Rina Balaj duket provokuese në pozat e reja në bikini rozë

Rina Balaj duket provokuese në pozat e reja në bikini rozë

Magazina
Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Bebe Rexha tregon gjoksin e saj atraktiv në një video promovuese të këngës së saj të re

Magazina
Kalo në kategori