LAJMI I FUNDIT:

Pengmarrësi i sinagogës në Teksas ishte britanik

Pengmarrësi i sinagogës në Teksas ishte britanik

Një pengmarrës që ndaloi katër persona në një sinagogë në një periferi të Dallas, Teksas, ishte një shtetas britanik, thonë raportet.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, burri ndërpreu shërbimin e mëngjesit në Colleyville të shtunën dhe që atëherë ka vdekur.

Policia vendosi ekipe speciale të armëve, ndërsa negociatorët e FBI kaluan orë të tëra duke biseduar me sulmuesin e dyshuar.

Policia në Teksas shpëton katër personat që ishin marrë peng, humb jetën pengmarrësi
Lexo po ashtu Policia në Teksas shpëton katër personat që ishin marrë peng, humb jetën pengmarrësi

Shpërthime dhe të shtëna armësh mund të dëgjoheshin përpara se të përfundonin negociatat 10-orëshe.

Për fat të mirë, pengjet janë liruar të palënduar.

Detaje të reja rreth ngjarjes, policia në Teksas po negocion me burrin që duket se ka marrë të paktën katër pengje në një sinagogë
Lexo po ashtu Detaje të reja rreth ngjarjes, policia në Teksas po negocion me burrin që duket se ka marrë të paktën katër pengje në një sinagogë

Në një deklaratë, Ministria e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar tha se ishte në dijeni për vdekjen e një britaniku në Teksas dhe ishte në kontakt me autoritetet lokale. Nuk dihet ende se si ka vdekur pengmarrësi apo kush ishte.

Nga katër personat e marrë peng ishte edhe rabini i sinagogës, sipas raporteve të mediave amerikane. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Problemet e Trumpit janë rritur me 100 milionë dollarë: Dihet shuma përfundimtare e gjobës që duhet të paguajë ​

Problemet e Trumpit janë rritur me 100 milionë dollarë: Dihet shuma përfundimtare e gjobës që duhet të paguajë ​

Amerika
Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Dy vite luftë - heronjtë ukrainas kundër pushtuesve rus

Evropa
Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Duket si i pastrehë, por ka pasuri milionëshe në Gjermani - pensionisti tregon se shpenzon vetëm 5 euro në muaj për ushqim

Evropa
Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Gjërat që njerëzit bëjnë në Finlandë – vendin më të lumtur në botë – që tek ne mund të duken të çuditshme

Botë
Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve - në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve - në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Botë
Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Flamuri i Kosovës në hapësirë, si u arrit kjo dhe si kontribuoi astronomia Pranvera Hyseni

Arigona Bytyçi
Kalo në kategori