Marseille nuk arriti ta shfrytëzojë avantazhin numerik në fushë dhe PSG-ja merr tri pikë në derbi

Paris Saint-Germaini ka shënuar fitore me rezultat të pastër 2-0 në derbin ndaj Marseille në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit francez.

Pjesa e parë u karakterizua me disa raste të mira shënimi për të dyja ekipet, por që rastet nuk u finalizuan.

PSG-ja mori një goditje të rëndë kur në minutën e 40-të mbetën me një lojtar më pak në fushë për shkak të ndëshkimit me karton të kuq të Lucas Beraldos.

Sidoqoftë, kjo nuk bëri që motivi për fitore tek parisienët të humb, pasi në pjesën e dytë ata ia dolën të shënojnë dy gola për të marrë fitoren.

Vitinha (53’) u përkujdes që t’i jap avantazhin PSG-së duke shënuar për 1-0 pas asistimit fantastik të Ousmane Dembeles.

Dilemës së fituesit i dha fund Goncalo Ramos, i cili në minutën e 86-të me një gjakftohtësi të madhe arriti që të realizojë për 2-0.

Me këtë fitore PSG-ja shkon në kuotën e 62 pikëve, ndërsa ndeshjen e ardhshme do ta luajë të mërkurën ndaj Rennesit në kuadër të Kupës së Francës./Telegrafi/

Trajnerët italianë po dominojnë në Euro 2024 - shkolla e tyre është arsyeja se pse

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve - Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Sigurimi i shkakton lëndim yllit të Portugalisë duke ndjekur tifozin që hyri në fushë

Robin Hranac, lojtari më pafat deri tani në Euro 2024

E kryer, Bayern Munich bën goditjen e madhe nga Anglia

Spalletti e zuri duke luajtur 'PlayStation', ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë