Një recetë ku shija dhe vlerat ushqyese janë bërë bashkë.

Përbërësit:

500 g domate të prera në kube për supë
▪ një lugë mëlmesa
▪ një qepë e vogël
▪ 60 g margarinë
▪ 200 g patate të zier dhe të ndrydhur
▪ 2 vezë
▪ 3 lugë miell
▪ kripë
▪ piper
▪ pak selino

Përgatitja:

Fërgoni qepën e grirë imët dhe shtoni në lugë miell dhe qitni domaten e prerë në kube me një litër ujë.

Përzieni mëlmesën dhe fletën e selinos dhe zieni 15 minuta.

Topthat bëhen në këtë mënyrë: tundeni margarinën, shtoni vezët, patatet, tri lugë miell dhe kripën.

Me lugë nxirrni topthat dhe lëshoni në çorbë, e cila vlon në zjarr të lehtë në mënyrë që të mos shpërbëhen topthat.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.