LAJMI I FUNDIT:

Një pjesë gjigante e ndërtesës në Turqi shkëputet dhe bie në rrugë, për fat të mirë nuk kishte kalimtar rasti në ato momente

Një pjesë gjigante e ndërtesës në Turqi shkëputet dhe bie në rrugë, për fat të mirë nuk kishte kalimtar rasti në ato momente

Sipas të dhënave më të fundit zyrtare që AP i ka publikuar, nga tërmetet që goditën sot Turqinë dhe Sirinë kanë humbur jetën 2300 persona.

Reklama

Në Dilem të Turqisë kanë humbur jetën të paktën 1100 persona, kurse janë lënduar mbi 7600 tjerë, transmeton Telegrafi.

Në Siri kanë humbur jetën të paktën 430 persona, e janë lënduar 1280. Këto shifra nga çasti në çast janë duke u rritur, kurse numri i të vdekurve sipas ekspertëve do të jetë shumë më i madh.

Momenti kur tërmeti i dytë goditi Turqinë – pamjet u panë gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë
Lexo po ashtu Momenti kur tërmeti i dytë goditi Turqinë – pamjet u panë gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë

Një video amatore shfaq momentin kur një pjesë e ndërtesës shumëkatëshe shkëputet dhe bie në rrugë. Për fat të mirë në ato momente nuk kishte as edhe një njeri në rrugë.

Në anën tjetër, mijëra objekte afariste, shkolla e spitale janë shembur si pasojë e dridhjeve tejet të fuqishme. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Para dhe pas shpërthimit, imazhet satelitore shfaqin digën Kakhovka që u hodh në erë

Evropa
Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Se dëmet ishin të mëdha pas shpërthimit të digës në Kherson e tregon edhe kjo video, shtëpia lundron në lumin Dnipro

Evropa
Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Zelensky: Ukraina në pritje të marrëveshjeve përfundimtare për dorëzimin e aeroplanëve F-16

Evropa
Zelensky: Shpërthimi i digës në Kherson nuk do të ndikojë në përpjekjet e Ukrainës për të çliruar territorin e saj

Zelensky: Shpërthimi i digës në Kherson nuk do të ndikojë në përpjekjet e Ukrainës për të çliruar territorin e saj

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Kalo në kategori