LAJMI I FUNDIT:

‘Një fatkeqësi e modës’ – ekspertët vazhdojnë me kritikat për veshjen e Lana del Rey

‘Një fatkeqësi e modës’ – ekspertët vazhdojnë me kritikat për veshjen e Lana del Rey
(Foto: Variety/Lana del Rey)

Këngëtarja Lana Del Rey është një nga ato artiste që jeton për muzikën dhe kur vjen puna te tapeti i kuq dhe dritat e vëmendjes, 36-vjeçarja amerikane po përpiqet në çdo mënyrë të shmangë të njëjtën gjë.

Reklama

Kur ajo shfaqet në një event publik, ndjekësit e saj nuk e fshehin entuziazmin e tyre, duke qenë se prej vitesh qarkullojnë histori për zhdukjen e saj nga skena publike. Tani ajo befasoi audiencën duke ardhur në mëngjesin e mëngjesit të ‘Variety Music Hitmakers 2021’.

Këngëtarja fitoi çmimin edhe për kontributin e saj në muzikë gjatë dhjetë vjetëve të fundit dhe pas marrjes së çmimit Lana mbajti një fjalim të shkurtër dhe falënderoi të gjithë ata që besuan në muzikën e saj, transmeton KP.

(Foto: Variety/Lana del Rey)

Fotot nga darka gala dolën shumë shpejt në publik dhe kritikët nuk u treguan të butë kur ishte fjala për të komentuar kombinimin e saj të modës. Ata ranë dakord që një fustan në miniaturë me të çara në bark dhe një dekolte të thellë ishte një fatkeqësi e modës. Xhaketa e gjerë, e kombinuar me çizme me taka, gjithashtu nuk i ka gëzuar ekspertët e modës.

Lana ndër vite akuzohet për faktin se ajo ka kryer operim estetik. Disa gjëra shkuan keq, kështu që fytyra e saj ndryshoi shumë, edhe pse nuk kishte nevojë për operacion. Fansat e saj aktualisht po shijojnë dy nga albumet e saj këtë vit të quajtur “Chemtrails over the Country Club” dhe “Blue Banisters”, dhe të paktën kur bëhet fjalë për kritikët e muzikës, ajo ka ecur shumë më mirë sesa me modën.