LAJMI I FUNDIT:

Një banane e pjekur është shpëtim për thembra të çara dhe shputa të lodhura

Një banane e pjekur është shpëtim për thembra të çara dhe shputa të lodhura

Nëse këmbët tuaja janë të lodhura dhe kanë nevojë për pedikyr, ju mund të ndihmoni veten me një artikull ushqimor që me siguri e keni në kuzhinën tuaj

Reklama

Një banane e pjekur është pedikyri më i lirë për thembra të thata dhe të çara.

Pasta e bananes është ideale për kurën e këmbëve të lodhura, transmeton Telegrafi.

Procedura:

– Në një enë, shtypni bananen që të bëhet në formë paste – zhytni këmbët në ujë të ngrohtë

– nxirrni këmbët nga uji dhe bëni masazh me pastën e bananes mbi to, në një lëvizje rrethore dhe lëreni të veprojë për 15 minuta

– lani këmbët me ujë të ngrohtë dhe zhytuni në ujë të ftohtë për 10 minuta.

Me përsëritjen e kësaj procedure çdo ditë, problemin me thembrat e plasaritura duhet të zgjidhet për disa javë. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Të jesh dashnore nuk është magjepsëse: Edhe ajo është motra, vajza ose bashkëshortja e dikujt

Këshilla dhe arsye
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Femra, është e dobishme të dini: Çfarë do të ndodhë kur menstruacionet kanë ngjyrë të zezë!

Këshilla dhe arsye
Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Si të përdorni shallin për të mbajtur fëmijën: Shumë nëna janë të hutuara - shikoni se si ta bëni atë në vetëm një minutë

Për nënat
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Këshilla për prindër
Kalo në kategori