LAJMI I FUNDIT:

Nëse acaroheni kur parfumi avullon shpejt, ekziston një truk i thjeshtë që e zgjidh këtë problem

Nëse acaroheni kur parfumi avullon shpejt, ekziston një truk i thjeshtë që e zgjidh këtë problem

Për të parandaluar avullimin shumë të shpejtë të parfumit, ekspertët rekomandojnë aplikimin e parfumit në trup të hidratuar, me një losion që ka një aromë neutrale ose të bu

Reklama

Kjo këshillë funksionon në dy mënyra: në lëkurë të hidratuar mirë aroma zgjat më shumë.

Kjo është për shkak se një barrierë lipidike e shëndetshme dhe e hidratuar ofron vajra natyrale te të cilat aroma mund të ngjitet, ndërsa në lëkurën e thatë parfumi thjesht do të shpërndahet, transmeton Telegrafi.

Pra, nëse keni një krem të pasur dhe të trashë me vajra hidratimi, aplikojeni në vendet ku keni vendosur parfumin dhe do të zgjasë më shumë.

Megjithatë, nëse doni të shkoni një hap më tej, gjithmonë mund të provoni në shtresimin e aromave.

Kjo do të thotë, merrni një vaj aromatik ose losion trupi dhe aplikojeni nën parfumin tuaj – jo vetëm që mund ta mbajë lëkurën tuaj të hidratuar (që e bën aromën të zgjasë më gjatë), por edhe notat aromatike shtesë mund të përmirësojnë përvojën.

istockphoto

Disa marka ofrojnë vajra dhe parfume ose kremra dhe parfume në paketim pikërisht për këtë arsye.

– Kur kombinohen aromat e ndryshme, atëherë ju keni një koleksion edhe më të fortë të notave aromatike të sipërme, të mesme dhe të poshtme të parfumit. Kjo padyshim që i zgjat jetën parfumit – thotë Cat Chen, themeluese e markës Skylar.

Nuk është e nevojshme të jesh kimist për të provuar mënyrë e ndryshme të spërkatjes së aromës në trup. Thjesht zgjidhni aromat që ju pëlqejnë më shumë. Megjithatë, një fillim delikat është gjithmonë një opsion i sigurt.

Me një aromë më të fortë dhe lëkurë të hidratuar dhe të lumtur, parfumi juaj duhet të zgjasë gjithë ditën. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Kohët e fundit flokët topuz janë një zgjidhje gjithnjë e më e zakonshme dhe e shpejtë

Kohët e fundit flokët topuz janë një zgjidhje gjithnjë e më e zakonshme dhe e shpejtë

Flokë dhe stil
13 sjelljet 'e ëmbla' të një të dashuri të sëmurë

13 sjelljet 'e ëmbla' të një të dashuri të sëmurë

Në çift
Për raste festive: Trendët kryesor që do të shënojnë sezonin e dasmave

Për raste festive: Trendët kryesor që do të shënojnë sezonin e dasmave

Keshilla Modë
Ata janë çifti i famshëm i veshur më mirë! Një bandill që i bën gratë të

Ata janë çifti i famshëm i veshur më mirë! Një bandill që i bën gratë të "çmenden" shoqërohej nga një grua 20 vjet më të re

Moda
Sharon Stone di të vishet në mënyrë të përkryer: Shkëlqen pa grim dhe ja si i fsheh të metat

Sharon Stone di të vishet në mënyrë të përkryer: Shkëlqen pa grim dhe ja si i fsheh të metat

Moda
Bebes sime i djersit tepër koka, a kam arsye për shqetësim?”

Bebes sime i djersit tepër koka, a kam arsye për shqetësim?”

Këshilla për prindër
Kalo në kategori