LAJMI I FUNDIT:

Në fund të muajit do të arrijnë donacione tjera nga Kina për Maqedoninë e Veriut

Në fund të muajit do të arrijnë donacione tjera nga Kina për Maqedoninë e Veriut

“Me përpjekje të përbashkëta, pa diskriminim të luftojmë kundër pandemisë Covid-19 dhe me bashkëpunim të ndërsjellë me vendet e botës ta forcojmë sistemin shëndetësor për mirëqenien e shoqërisë, pasi kjo është në të mirë të të gjithë njerëzimit”.

Reklama

Këtë e theksoi sot ambasadori kinez në Maqedoninë e Veriut, Xhang Xui, i cili shtoi se kah fundi i muajit pritet të arrijnë ndihma nga Kina për vendin tonë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Kishte tentime për politizim të pandemisë, për njollosje të Kinës. Kur i shoh raporte për njerëzit që vdesin nga virusi, unë jam vërtet i prekur, kështu që unë jam kundër politizimit të Covid-19, sepse virusi nuk njeh kufij dhe asnjë vend nuk mund ta mposht pandeminë vetë”, tha ambasadori kinez, i cili shtoi se në luftën ndaj virusit, Kina ka marrë ndihma nga më shumë se 140 shtete.

Ai deklaroi se në këtë luftë Maqedonia e Veriut dhe Kina do të jenë bashkë, ndërsa bëri thirrje për respektimin e masave të institucioneve kompetente./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Komuniteti Shqiptaro-Amerikan i kërkon Sekretarit amerikan Antony Blinken mbështetje për Kosovën

Lajme
Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin për Asociacionin, nëse ka pajtueshmëri mund të vazhdojmë tutje

Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin për Asociacionin, nëse ka pajtueshmëri mund të vazhdojmë tutje

Lajme
Gashi i reagon Ramës: Statutin e Asociacionit mund ta propozojë vetëm Qeveria e Kosovës

Gashi i reagon Ramës: Statutin e Asociacionit mund ta propozojë vetëm Qeveria e Kosovës

Lajme
Shkarkohen 20 aksionarët e dhjetë ndërmarrjeve publike në Prishtinë – këta janë emrat

Shkarkohen 20 aksionarët e dhjetë ndërmarrjeve publike në Prishtinë – këta janë emrat

Komunat
Hoxhaj: Draft-asociacioni i Ramës duhet të ketë mbështetje në Kosovë

Hoxhaj: Draft-asociacioni i Ramës duhet të ketë mbështetje në Kosovë

Lajme
Opozita në Prishtinë merr nën menaxhim dhjetë ndërmarrjet publike komunale

Opozita në Prishtinë merr nën menaxhim dhjetë ndërmarrjet publike komunale

Komunat
Kalo në kategori