LAJMI I FUNDIT:

Ndryshoni stilin: Modele të ngritura të flokëve që hapin fytyrën dhe qafën

Ndryshoni stilin: Modele të ngritura të flokëve që hapin fytyrën dhe qafën
GettyImages

Këto stile theksojnë më së miri tiparet e fytyrës dhe grimin

Ndryshe nga flokët e lëshuara që janë afër fytyrës, modelet e flokëve të hapura janë shumë më praktike dhe mirënjohëse nga mëngjesi në mbrëmje.

Në fakt, djersitja e ballit, qafës dhe fytyrës mund të stimulojë më tej formimin e puçrrave, kështu që këto opsione janë më të mira.

Dhe një gjë tjetër – një bisht i lartë dhe një topuz janë gjithashtu të shkëlqyeshëm për flokët e palarë, transmeton Telegrafi.

Gjithçka është shumë praktike – vendosni flokët në një bisht dhe dekorojini me një shall të vogël, mund të bëni një fjongo ose thjesht t’i lidhni një herë.

Nëse i pëlqeni lulet, dekorojeni topuzin e lartë me petale të bukura lulesh. Dhe nëse njëri është shumë i vogël ose keni flokë shumë të trashë, rregulloni tre topuzë.

Për vajzat që dëshirojnë të duken magjepsëse – ky është një opsion i shkëlqyeshëm për një martesë ose një festë. Për një përshtypje shtesë elegance, kombinoni tonet e shallit me rrobat.

Nëse dini të vendosni gërsheta, kjo është një ide e mrekullueshme. Stili i jep fytyrës një kornizë të veçantë, paksa boho, por gjithsesi mjaft magjepsëse.

/Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Filtri që po

Filtri që po "tmerron" përdoruesit në TikTok - a dukemi me të vërtetë kështu siç na paraqet ky efekt në platformë?

Femra
Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Romantike, elegante: Disa ide për të marrë frymëzim se si të veshësh fundin me tyl

Keshilla Modë
Si ta zgjosh fantazinë e çdo mashkulli

Si ta zgjosh fantazinë e çdo mashkulli

Në çift
Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Metoda sekrete të grimit, për t'i bërë sytë të duken më të mëdhenj

Femra
A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja

A është ky trendi më i çuditshëm - influencerja "qëndis" veshët për t'u dukur si vathë, videoja merr 8.6 milionë shikime në TikTok

Moda
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Kalo në kategori