Ndeshja e Portos kundër Vitoria kaloi në një kaos, ndërsa një tifoz tentoi t’i shkelmojë dy lojtarë

Ndeshja e Portos në Superligën e Portugalisë kundër Vitoria përfundoi në mënyrë kaotike pasi një tifoz hyri në fushë dhe tentoi të shkelmonte dy lojtarë në “Estadio Dom Afonso Henriques”.

Ikona e Portugalisë, Pepe, mund të shihet duke iu kundërvënë tifozit pasi ai hyri në fushë dhe u përball me kapitenin e Vitoria, Rochinha, ndërsa mbante një çantë shpine.

Më pas, tifozi u përpoq të gjuante një nga shokët e skuadrës së Rochinhas, anësorin Geny.

A fan sparked wild scenes by invading the pitch and confronting players during a Porto match

Mbrojtësi i Portos dhe fituesi i trefishtë i Ligës së Kampionëve e mbajti nga krahët ndërsa të dy grupet e lojtarëve rrethuan njeriun dhe sigurimi e tërhoqi zvarrë.

Me pak më shumë se tre minuta kohë shtesë në pjesën e dytë, gjyqtari Joao Pinheiro mund të shihej duke u sinjalizuar lojtarëve që të ruanin qetësinë pas incidentit befasues.

Komentuesit shprehën shqetësime për lehtësinë me të cilën pushtuesi dukej se arrinte te lojtarët përpara se të largohej me dhunë.

The man seemed to launch kicks at two players before players and officials descended on him

Pinheiro kishte përjashtuar sulmuesin e Vitorias, Oscar Estupinan në minutën e 81-të, teksa nikoqirët humbën 1-0 dhe Porto shkoi në ndeshjen rekord të 57-të të pamposhtur në ligën portugeze.

Golin e vetëm të ndeshjes e shënoi Mehdi Taremi në minutën e 36-të, ndonëse sulmuesi iranian pati një penallti të pritur nga Bruno Varela. /Telegrafi/

Përzgjedhësi i Serbisë, Stojkovic befason me fjalët e tij për Granit Xhakën

Ylli i Napolit që legjendat e Barcelonës, Xavi dhe Fabregas kanë folur fjalë të mëdha për të

Shpejtësia e lartë dhe ndeshjet e shumta, bëjnë që ligamentet të lëndohen - Mbappe me 25 vjeç ka luajtur ndeshje sa Platini gjithë jetën

Legjenda e Liverpoolit pret që Real Madridi të ofrojë 150 milionë euro për yllin e Chelseat