Fundjava në Shqipëri do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i kthjellët dhe me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-7m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i forcës 1-2 ballë./abcnews.al/Telegrafi/