LAJMI I FUNDIT:

Modelet e flokëve për Vitin e Ri në pak minuta: Kurrë nuk ka qenë e lehtë të bëheni mjeshtre e vetvetes

Modelet e flokëve për Vitin e Ri në pak minuta: Kurrë nuk ka qenë e lehtë të bëheni mjeshtre e vetvetes

Bëhen shpejt dhe duken sikur keni qenë me orë të tëra në sallon parukerie

Disa zonja shpesh planifikojnë paraprakisht se si do të duken saktësisht në natën më të çmendur, ndërsa disa i lënë të gjitha për minutën e fundit.

Nëse tashmë keni një ide për një model flokësh ose thjesht po kërkoni një të tillë dhe nëse planifikoni të shkoni te parukierja apo planifikoni të jeni mjeshtri i vetes suaj, ne ju japim disa ide për modele flokësh të shpejtë dhe festiv.

Jemi përpjekur që t’i veçojmë disa modele flokësh të cilat janë të shkëlqyeshme për ato që kanë flokë të gjatë, por edhe për ato me flokë të shkurtër, transmeton Telegrafi.

Falë rrjeteve sociale, kurrë nuk ka qenë më e lehtë të bëheni mjeshtre e vetes suaj, andaj po ia fillojmë me propozimet.

Topuz i shpejtë

Një topuz është gjithmonë një ide e mirë dhe sigurisht, ka një shumëllojshmëri. Kjo është klasike dhe mund ta bëni çdo ditë, por do të duket e mrekullueshme nëse vendosni ta barti sonte.

Ndiqni videon dhe bëjeni atë në vetëm disa hapa shumë të thjeshtë.

Modeli i flokëve në më pak se 5 minuta

Këtë frizurë mund ta bëni lehtësisht vetë! Do të dukeni sikur sapo keni dalë nga salloni, kur në fakt gjithçka e keni bërë vetë.

Një topuz me gërshet

Një nga frizurat më të bukura dhe më efektive ndonjëherë. Nuk dimë për ju, por gjithmonë na duket se parukierët punojnë shumë për këtë dhe, në fakt, ne mund t’i bëjmë të gjitha vetë.

Çdo hap përshkruhet në detaje në video, mjafton ta shikoni me kujdes dhe do të merrni të garantuar pamjen më të mirë.

Modeli i flokëve për të gjitha kohërat – kaçurrela

Kaçurrelat ndoshta nuk do të dalin kurrë nga moda. Dhe pse do ta bënit? Ato duken të shkëlqyera, janë efektive dhe nuk janë të vështira për t’u bërë. Në veçanti, për këto nuk ju nevojitet tharëse flokësh, shtypëse.

Gjithçka që ju nevojitet është dy copa dhe pak durim. Një nga avantazhet është se nuk do t’i dëmtoni flokët duke përdorur nxehtësinë dhe do të ishte ideale të flini me copa, në mënyrë që kaçurrelat të përkulen sa më mirë.

Modele flokësh efektive për flokë të shkurtër

Mund t’ju duket se nuk mund të bëni shumë me flokë të shkurtër dhe, po, zgjedhja mund të jetë më e vogël se sa me flokët e gjatë, por sigurisht që ka modele flokësh që janë aq efektive sa do të lënë përshtypje. absolutisht të gjithë. Ka rreth tetë sugjerime në këtë video dhe besojmë se secili do të gjejë diçka për veten e tij.

Dhe të mos harrojmë, çfarëdo modeli flokësh që të vendosni, mos ngurroni ta kombinoni me temina, zirkon dhe dekorime të tjera. Është viti i ri – mos ngurroni ta teproni! /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Këshillat e artistit të grimit të Kim Kardashian-it bëhen virale: Ja si t'i bëni buzët tuaja të dallohen me grim

Këshillat e artistit të grimit të Kim Kardashian-it bëhen virale: Ja si t'i bëni buzët tuaja të dallohen me grim

Grim
Kruarje, lëkurë e skuqur, e thatë... ‘Fajin’ mund ta kenë këto pije dhe ushqime

Kruarje, lëkurë e skuqur, e thatë... ‘Fajin’ mund ta kenë këto pije dhe ushqime

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Flokët brenda veshjeve, tendenca e re: Dukuni si një ikonë e vërtetë mode

Flokë dhe stil
Kjo ngjyrë është aq e guximshme, sa nuk mund ta injorosh

Kjo ngjyrë është aq e guximshme, sa nuk mund ta injorosh

Moda
Nëse ke qejf një model thonjsh elegant, frymëzohu nga Margot Robbie

Nëse ke qejf një model thonjsh elegant, frymëzohu nga Margot Robbie

Manikyr dhe pedikyr
Modeli më i kërkuar i xhinseve për sezonin, firmosur nga Chanel

Modeli më i kërkuar i xhinseve për sezonin, firmosur nga Chanel

Moda
Kalo në kategori