LAJMI I FUNDIT:

Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Ekspertët konstatojnë që çdo forme të fytyrës, krahas flokëve, u përshtaten edhe nuanca të caktuara të qimeve

Reklama

E pra, cilës formë cila ngjyrë i përshtatet…

▪ Fytyra në formë zemre më së shumti shkon me tonet e kaltra, si edhe me nuancat e gështenjta të shndritshme dhe të kuqe të shndritshme, transmeton Telegrafi.

▪ Forma e rrumbullakët “kërkon” xhufka flokësh, konkretisht ton më të shndritshëm në xhufka dhe në pjesën e sipërme të flokëve, por edhe disa nuanca më të errëta prapa.

▪ Fytyra katrore duket e gjerë, andaj floktarët propozojnë nuanca të gështenjtë të errët dhe të kuqe, si edhe të zezë.

▪ Zgjedhja më e mirë për fytyrën ovale janë nuancat e mesme të kaltra, të kuqe, të gështenjta, mirëpo vizualisht i zgjasin nuancat e errëta dhe xhufkat, posaçërisht nëse e rrumbullakojnë fytyrën. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Moda
Andie MacDowell vazhdon t’i sfidojë stereotipet e bukurisë: U shfaq në pistë me flokë të thinjura dhe me sutjena

Andie MacDowell vazhdon t’i sfidojë stereotipet e bukurisë: U shfaq në pistë me flokë të thinjura dhe me sutjena

Flokë dhe stil
Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Femra
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
“Një grua fillon të plaket kur vërehen dy gjëra në sjelljen e saj”: Vëzhgim me mençuri nga shkrimtari i famshëm gjerman

“Një grua fillon të plaket kur vërehen dy gjëra në sjelljen e saj”: Vëzhgim me mençuri nga shkrimtari i famshëm gjerman

Këshilla dhe arsye
Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Kendall futi pardesynë poshtë fundit dhe në fakt duket mirë!

Moda
Kalo në kategori