LAJMI I FUNDIT:

I mbijeton lindjes në muajin e pestë, rritet i shëndoshë dhe bëhet pjesë e reklamës së pelenave (Video)

I mbijeton lindjes në muajin e pestë, rritet i shëndoshë dhe bëhet pjesë e reklamës së pelenave (Video)

Lisa Curtis nga Lincolnshire e Anglisë, kreu lindjen kur ishte në javën e 23-të dhe shanset që Bordhi të mbijetonte ishin të vogla.

Megjithëse lindi me vetëm gjysmë kilogrami, fëmija u rrit i shëndetshëm dhe pas tre muajsh u bë pjesë e një reklame për pelena, transmeton Telegrafi.


“Isha e dëshpëruar dhe pa asnjë shpesë, që do të rritet shëndetshëm. Më dhanë një letër, ku praktikisht thuhej se fëmija mund të më vdiste” ka thënë Cirtis.

Fëmijët e lindur para javës së 24-të, që në Britani të Madhe është data deri kur mund të kryhet aborti, kanë gjasa të vogla mbijetese, por jo edhe ky rast.

Përmes këtij tregimi, nëna e vogëlushit po inkurajon të tjerat që të kenë besim dhe të mos u shuhen shpresat, po që se iu ndodhë një lindje e njëjtë. /Telegrafi/

https://youtu.be/4eLEtCRRbxg

Në trend Fun

Më shumë
Ajo se çfarë propozoi ky butik kroat për nuset e ardhshme, ka bërë të gjithë të qeshin

Ajo se çfarë propozoi ky butik kroat për nuset e ardhshme, ka bërë të gjithë të qeshin

Fun
Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Një grua viziton në spital mikeshën pas lindjes - reagimi i saj do t'ju shkrijë zemrën

Fun
Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Demi i madh po 'shëtiste' në Kroaci, shikoni si e larguan nga rruga

Fun
Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Foto të çuditshme dasmash për të cilat është e vështirë të gjesh fjalët e duhura për t’i përshkruar

Fun
Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Prezantueses amerikane i futet miza në gojë gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë – detyrohet të vazhdojë moderimin

Fun
Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Mbi 16 milionë pëlqime - loja e këtyre katër çamarrokëve ka pushtuar internetin

Fun
Kalo në kategori