Matthijs De Ligt humbi kontrollin kur Brentford i shënoi Man Unitedit

Manchester United ishte në disavantazh ndaj Brentford në pjesën e parë të ndeshjes së tyre, ndërsa në fund triumfuan 2-1.

Kur rezultati ndryshoi, goli nga mysafirët ngjalli shumë reagime të zemëruara mes tifozëve dhe lojtarëve të Man United.

Arsyeja – Matthijs De Ligt iu kërkua të largohej nga fusha për shkak të gjakut në kokë gjatë goditjes nga këndi dhe Brentford e shfrytëzoi këtë mundësi për të shënuar gol.

Kamerat vunë re reagimin e De Ligt për këtë episod dhe ai ishte mjaft i nervozuar.

Holandezi goditi topin pranë tij dhe tregoi gjithçka që mendoi për këtë moment pikërisht përballë gjyqtarit të katërt.

Mbrojtësi lëndoi kokën në fillim të ndeshjes dhe u gjakos gjatë gjithë pjesës së parë. /Telegrafi/

Lojtari i Sturm Grazit hedh kandidaturën për golin e vitit - shënon nga 30 metra

Dzeko zbuloi momentin më të dhimbshëm nga Interi: Kur e shoh sërish, mbuloj menjëherë ekranin me dorë

"10 herë na ka thënë po, të gjitha kushtet ia kemi plotësuar" - prapaskenat e bisedimeve me Mërgim Berishën dhe mënyra se si në fund e 'tradhtoi' Kosovën

Fiton 1 milion euro në muaj, por paguan gruan vetëm 500 euro për ushqim - ylli i Bayernit ka shokuar të gjithë

Çfarë pune kryen Bajram Shala në FFK - a e bën formacionin e kombëtares së Kosovës?