Të martën, Forbes raportoi se marka e të brendshmeve Savage X Fenty vlen një miliard dollarë.

Kompania regjistroi rritje të të ardhurave prej më shumë se 200 për qind vitin e kaluar. Ajo gjithashtu “rriti bazën e saj aktive të anëtarëve VIP me më shumë se 150 për qind”, deklaroi kompania për WWD.

Lajmi i mirë vjen vetëm disa ditë pasi Rihanna njoftoi se ajo dhe LVMH ranë dakord reciprokisht për të mbyll markën e saj të gatshme për veshje Fenty për t’u përqendruar në linjën Savage.

Marka e modës Fenty e Rihannas do të mbyllet pas më pak se dy vjet Marka e modës Fenty e Rihannas do të mbyllet pas më pak se dy vjet

“Në dy vjet të shkurtra, Savage X Fenty ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm duke depërtuar fuqishëm në kategorinë e të brendshmeve”, tha Jon Owsley.

“Marka vendos një ekuilibër unik midis çmimeve të përballueshme, modës dhe komoditetit. Ajo qëndron thellësisht për përfshirjen dhe llojllojshmërinë dhe ka diferencuar vetveten duke ndërtuar një nivel të jashtëzakonshëm afiniteti dhe besnikëri të klientët”, shtoi ai.

Rihanna debutoi për herë të parë me markën e saj të brendshme për nga madhësia në maj të vitit 2018. /Telegrafi/