LAJMI I FUNDIT:

LIVE: Lihtenshtajn-Shqipëri, pjesa e dytë

LIVE: Lihtenshtajn-Shqipëri, pjesa e dytë

Shqipëria është mysafir i Lihtenshtajnit për ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror, ‘Rusia 2018’. Kombëtarja kuqezi e fitoi sfidën e parë kundër Maqedonisë dhe ka tri pikë në Grupin G. Telegrafi ju mban të informuar drejtpërdrejtë për këtë sfidë të rëndësishme të Kombëtares shqiptare.

Reklama
06/10/2016 22:34


83′ Hysaj tenton me një goditje nga jashtë zonës, por topi përfundon jashtë.

Reklama
06/10/2016 22:14


70′ GOOOOOOOOOLL. Hysaj harkon në zonë dhe me kokë shënon Balaj për 2-0.

Reklama

69′ Balaj gjuan bukur, por portieri bën super pritje.

68′ Del Llullaku, futet Cikalleshi.

06/10/2016 21:58


54′ Gjuan bukur Lila, por jashtë.

Reklama

52′ Buchel tenton me një goditje të rrezikshme nga jashtë zonës, por topi kalon shumë pranë shtyllës.

06/10/2016 21:53


46′ Andi Lila merr vendin e Amir Abrashit. Zëvendësimi i dytë i Shqipërisë.

Reklama

Fillon pjesa e dytë

06/10/2016 21:34


45+2′ Është mbyllur pjesa e parë me rezultat 1-0 në të mirë të Shqipërisë.

Reklama

45′ Janë dhënë 2 minuta lojë shtesë.

44’ De Biazi kryen zëvendësimin e parë. Migjen Basha aktivizohet në vendin e Burim Kukelit i cili pësoi një dëmtim në gju.

06/10/2016 21:22


37′ Roshi përsëri rrezikon, gjuan bukur, por portieri mbron.

Reklama
06/10/2016 21:18


29′ Aliji ekzekuton një goditje dënimi duke e krosuar topin në zonë, por goditja me kokë e Gjimshitit përfundon jashtë.

Reklama
06/10/2016 21:16


28′ Roshi gjuan bukur, por bllokohet nga një mbrojtës.

Reklama
06/10/2016 21:11


24′ Roshi në top formë. Harkon bukur dhe e gjen Llullakun të vetëm që nuk qëllon në portën e zbrazët.

Reklama
06/10/2016 20:55


12′ GOOOOOOOLLLLLL. Lojë e bukur nga Aliu në të majtë që dërgon topin në zonë i cili pasohet me kokë nga Roshi për Hykën që shënon për 1-0. Shqipëria në epërsi.

Reklama

9′ Kërkohet penallti, por gjyqtari jep goditje këndi. Rrezikoi Llullaku.

06/10/2016 20:49

Momenti pas himnit të flamurit


14614474_1316608388352116_1829629786_o

Reklama
06/10/2016 20:48


1′ Fillon ndeshja

Reklama
06/10/2016 20:22

Formacionet zyrtare, Lihtenshtajn – Shqipëri


Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të Lihtenshajtn – Shqipëri.

Reklama

Sulmi i është besuar Bekim Balajt, i ndihmuar nga Roashi dhe Azdren Llullaku.

Më poshtë keni formacionet zyrtare.

Formacioni i Shqipërisë: Berisha; Hysaj, Xhimshiti, Mavraj, Aliji; Kukeli, Hyka, Abrashi; Roshi, Balaj, Llullaku.

Formacioni i Lihtenshteinit: Jehle; Oehri, Polverino, Kaufmann, Göppel; Hasler, Wieser, Buchel; Burgmeier, Gubser, Salanovic

Lihtenshtajn-Shqiperi

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori