Shorti i Ligës së Kampionëve është një nga ngjarjet që tifozët e futbollit e presin me shumë emocione.

Ky short do të fillojë në ora 12:00 dhe do të mbahet në Nyon të Zvicrës.

Sot (e hënë) do të hidhet shorti për fazën e parë të eliminimit direkt dhe vlen të theksohet se në këtë fazë janë pesë skuadra angleze, tri spanjolle, dy italiane dhe tjerat liga nga një. Më poshtë do të mbaheni të informuar për shortin në kohë reale (VIDEO):

Lajme Live

4 vite

Çiftet e kompletuara:

4 vite

Çifti i tetë: Bayern Munich – Besiktas

Skuadra turke e pafat, takohet me kampionët e shumëfishtë gjerman.

4 vite

Çifti i shtatë: Chelsea – Barcelona

Një përballje e madhe, sidomos për tifozëritë e dy klubeve të cilët kanë shumë gjëra të pambyllura në mes vete.

4 vite

Çifti i gjashtë: Shakhtar Donetsk – Roma

Skuadra italiane do kërkojë kalimin tutje ndaj ukrainasve të papërshtatshëm të Shakhtarit.

4 vite

Çifti i pestë: Real Madrid – Paris Saint-Germain

Ndeshja kryesore në këtë fazë do të jetë ajo në mes Los Blancos dhe PSG-së, përballja e shumë pritur erdhi.

4 vite

Çifti i katërt: Sevilla – Manchester United

Një tjetër përballje e lehtë për skuadrat angleze, Djajtë e Kuq takohen me skuadrën e rrezikshme spanjolle, por e cila nuk është në nivelet e tyre.

4 vite

Çifti i tretë: Porto – Liverpool

Liverpooli i Jurgen Klopp me fat, takohet me skuadrën e madhe Portugeze.

4 vite

Çifti i dytë: Basel – Manchester City

Baseli i shqiptarëve nuk kishte fat, kjo pasi përballja me Cityn me shumë mundësi do të thotë fundi i aventurës në LK.

4 vite

Çifti i parë:  Juventus – Tottenham Hotspur

Kampionët aktual të Italisë do të përballën me skuadrën angleze e cila njihet për lojë të bukur dhe sulmuese.

4 vite

Orari i ndeshjeve:

Ndeshjet e para zhvillohet më datë 13/14 dhe 20/21 shkurt 2017, ndërsa ato të kthimit me 6/7 dhe 13/14 mars.

4 vite

Mysafiri i parë i Ligës së Kampionëve është legjenda e Liverpoolit dhe Real Madridit, Xabi Alonso 

4 vite

Ekipet pjesëmarrëse në short