Kosova 1-1 Greqia, ndeshja në detaje

Në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova ka luajtur kundër Greqisë në ndeshjen kualifikuese për Kampionatit Botëror ‘Katari 2022’.

Dardanët kërkonin tjetër fitore, për ta blinduar pozitën e tretë në Grupin B. Në tri takimet e para, Kosova ka pësuar dy humbje dhe ka marrë një fitore.

Ndërsa në këtë sfidë, Kosova arkëtoi vetëm një pikë (1-1).

Telegrafi ju ka mbajtur të informuar në kohë reale për të gjitha detajet e ndeshjes.

Përfundon ndeshja: Kosova 1-1 Greqia

Përkundër dominimit të ndeshjes në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova ka nxjerrë vetëm një barazim (1-1) ndaj Greqisë në ndeshjen kualifikuese për ‘Katari 2022’.

Anastasios Douvikas shënoi golin e ekipit nikoqir në minutat shtesë të pjesës së parë (45’+2).

Kurse Vedat Muriqi i barazoi shifrat në minutat shtesë të gjysmës së dytë (90’+2).

05/09/2021 22:36

Goooool… Vedat Muriqi barazon shifrat

90’+2 Kosova ia kthen me të njëjtën monedhë Greqisë i shënon në minutat shtesë.

Vedat Muriqi elektrizon të pranishmit në stadiumin “Fadil Vokrri” duke shënuar golin e barazimit.

05/09/2021 22:35

90’+1 Gjuajtje e lirë në forma harkimi nga Rashica që pastrohet nga lojtarët kundërshtarë.

05/09/2021 22:30

86’ Pak minuta kanë mbetur që Kosova ta shënojë golin e barazimit.

05/09/2021 22:27

83′ Ekipi nikoqiri vazhdon me përpjekjet për ta shënuar golin e barazimit.

05/09/2021 22:25

81’ Akoma pa raste të vërteta shënimi për Dardanët kur kemi hyrë në minutat e fundit të takimit.

05/09/2021 22:15

71’ Nuk po ndërtohen aksione që do të rrezikonin realisht portën kundërshtare.

05/09/2021 22:10

66’ Dardanët nuk heqin dorë nga presioni, kërkojnë golin e barazimit. Rrahmani godet me kokë jashtë portës.

05/09/2021 22:06

62’ Pritet intervenim i përzgjedhësit të Kosovës, ndërkohë që nuk po shënohet goli i barazimit.

05/09/2021 22:03

59’ Harkim në drejtim të Vedat Muriqit, goditja me kokë e të cilit shkoi jashtë.

05/09/2021 22:02

58’ Moment i rrezikshëm për skuadrën tonë, mirëpo grekët e tepruan në aksion e zgjatur të tyre.

05/09/2021 21:55

51’ Karton i verdhë për Mërgim Vojvodën për shkak të ndërhyrjes së palejuar.

05/09/2021 21:53

49’ Vendasit e kanë nisur me presion të menjëhershëm gjysmën e dytë të takimit.

05/09/2021 21:48

Fillon pjesa e dytë

46’ Ka nisur gjysma e dytë e takimit ndërmjet Kosovës dhe Greqisë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Mysafirët kaluan në epërsi në minutat shtesë të pjesës së parë, përkundër se vendasit e dominuan fraksionin e parë të lojës.

Dhe tash Dardanëve u mbetet që ta përmbysin rezultatin.

Zymer Bytyqi është inkuadruar në vend të Lirim Kastratit.

05/09/2021 21:42

Dardanët ishin vazhdimisht në mbështetje të Kosovës

05/09/2021 21:36

Statistikat e pjesës së parë

05/09/2021 21:32

Përfundon pjesa e parë: Kosova 0-1 Greqia

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Greqisë në stadiumin “Fadil Vokrri” me epërsi të ekipit mysafir.

Dardanët i dominuan 45 minuta e para, mirëpo mungoi finalizimi i aksioneve dhe natyrisht, edhe goli.

Ndërkaq, një pakujdesi në minutat shtesë, bëri që Helenët të kalonin në epërsi me golin e Anastasios Douvikas (45’+2).

05/09/2021 21:25

40’ Nuk ka gola në “Fadil Vokrri”, me gjithë lojën dominuese të ekipit nikoqir.

Notat e lojtarëve, Man City 1-1 Real Madrid: Lunin heroi i mbretërve

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Mbretër për Ligën e Kampionëve, Real Madridi fiton ruletin e penalltive dhe eliminon kampionin

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Sir Alex Ferguson i ofroi lojtarit të Man United 100 mijë euro për t'u tërhequr nga futbolli