Kosova 1-2 Gjeorgjia, të gjitha detajet e ndeshjes

Kosova ishte nikoqire e Gjeorgjisë (1-2) në ndeshjen e xhiros së shtatë të fazës kualifikuese për Kampionatin Botëror që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Dardanët janë jashtë garës për një vend që dërgon në ‘Katari 2022’, porse në këtë sfidë e kërkuan fitoren, në mënyrë që të pozicionoheshin më mirë në Grupin B, por nuk e arritën.

Telegrafi ju ka mbajtur të informuar në kohë reale për detajet e takimit Kosova 1-2 Gjeorgjia.

Përfundon ndeshja, Kosova 1-2 Gjeorgjia

Kosova ka pësuar humbje nga Gjeorgjia (2-1) në stadiumin “Fadil Vokrri”, në një ndeshje që e dominoi, por u ndëshkua nga dy gabime.

12/10/2021 22:35

90′ Super-rast nga Kosova, por Astrit Selmani gjuan mbi portë.

12/10/2021 22:31

87′ Vizitorët rrezikojnë të shënojnë edhe golin e tretë.

12/10/2021 22:27

Gjeorgjia rikthen epërsinë

83’ Një tjetër dalje e rrallë e mysafirëve përpara dhe reagimi jo i duhur i nikoqirëve u ndëshkua nga Zuriko Davitashvili.

12/10/2021 22:22

78′ Tjetër kundërsulm i rrezikshëm i Kosovës që ndalet pa arritur në zonë.

12/10/2021 22:19

75′ Me prekjen e parë të topit, Bytyqi rrezikon portën kundërshtare.

12/10/2021 22:18

74′ Largohet Milot Rashica, inkuadrohet Zymer Bytyqi.

74′ Largohet Besar Halimi, inkuadrohet Florian Loshaj.

12/10/2021 22:16

71′ Goditje e Celinës nga largësia, e cila përfundon jashtë.

12/10/2021 22:12

68′ Rast tjetër që përfundon pa ndonjë konkretizim adekuat. Në anën tjetër të zhurmshëm janë Dardanët në tribuna që e duan golin e fitores.

12/10/2021 22:10

65′ Aksione të vazhdueshme të Dardanëve që e duan fitoren me çdo kusht.

12/10/2021 22:07

63′ Kundërsulm fantastik nga Rashica, mirëpo topi nuk shkoi te Kastrati dhe iu kthye Milotit, goditja e të cilit u bllokua.

12/10/2021 22:03

59’ Elbasan Rashani lëshon vendin për sulmuesin anësor, Lirim Kastrati.

12/10/2021 22:02

57′ Harkime në zonën kundërshtare të pashfrytëzuara dhe një aksion i zgjatur nga ekipi jonë që dominon në fushë.

12/10/2021 22:00

56′ Dalje e rrallë përpara e lojtarëve mysafirë që ndalet shpejt nga nikoqirët që nisen në kundërsulm, por finalizimi nuk ishte i duhuri.

12/10/2021 21:57

53′ Top i mirë për Rashicën, por goditja me të parën devijohet në këndore.

12/10/2021 21:56

51’ Vazhdon iniciativa e vendasve në përpjekje për ta përmbysur rezultatin.

12/10/2021 21:52

48′ Rashani humb hapin në një aksion që dukej premtues.

12/10/2021 21:49

Fillon pjesa e dytë

46’ Ka nisur pjesa e dytë e takimit ndërmjet Kosovës dhe Gjeorgjisë në “Fadil Vokrri”.

Dardanët u gjetën në disavantazh në fraksionin e parë me golin e Tornike Okriashvili (11’) pas një gabimi të Aro Muriq, mirëpo angazhimi i madh u shpagua në fund dhe Vedat Muriqi e barazoi rezultatin nga penalltia (45’).

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll