LAJMI I FUNDIT:

Lirohuni nga pikat e zeza dhjamore në hundë me vetëm tri veprime

Lirohuni nga pikat e zeza dhjamore në hundë me vetëm tri veprime

Shumica e femrave kanë problem me mitisera në hundë dhe përdorin grupe të ndryshme pilingu për t’i hequr qafe ato

Kjo me siguri është mënyra më e sigurt dhe më e lirë që vetëm me tri veprime të liroheni nga mitiserat. Ja se si.

Valoni ujin dhe pravullojeni fytyrën sapo ta keni larë mbi një enë me ujë të nxehtë më së shumti 10 minuta.


Mos harroni që për këtë metodë pastrimi është e domosdoshme të mbuloni kokën me peshqir, në mënyrë që avulli të shkojë drejtë në fytyrë.

Ajo që pason është pastrimi i pjesëve të hundës me piling të bërë nga një lugë e vogël sodë bikarboni dhe një luge të vogël uji. Bëni masazh hundës me këtë tretje 3-5 minuta, dhe pastaj lajeni fytyrën me ujë, transmeton Telegrafi.

Për finale ju duhet një e bardhë e trazuar e vezës, të cilën e vendosni në pjesën e hundës dhe përreth saj dhe e mbuloni pjesën e lyer me një shirit të prerë të letrës higjienike.

Pas disa sekondash dhe mbi shirit hidhni mbetjen e të bardhës së vezës dhe prisni që të thahet mirë.

Kur ta hiqni shiritin, lëkura juaj do të jetë e lëmuar dhe pa mitisera.

Hiqni pikat e zeza në hundë në mënyrën më të thjeshtë! Mos i shtrydhni assesi
Lexo po ashtu Hiqni pikat e zeza në hundë në mënyrën më të thjeshtë! Mos i shtrydhni assesi

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Truku viral i Anne Hathaway për buzët më të plota u shikua 5.9 milionë herë: “Të gjithë më shikonin sikur të kisha tri koka”

Estetikë
Sytë e kureshtarëve mbetën tek thonjtë Jennifer Lopez me nuancën e veçantë

Sytë e kureshtarëve mbetën tek thonjtë Jennifer Lopez me nuancën e veçantë

Manikyr dhe pedikyr
Nëse jeni fillestare në aplikimin e 'make-upit' kjo metodë për vendosjen e vijës është për ju

Nëse jeni fillestare në aplikimin e 'make-upit' kjo metodë për vendosjen e vijës është për ju

Femra
Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmija juaj
Truku “magjik” me rrip që do t’ju bëjë të dukeni më e gjatë

Truku “magjik” me rrip që do t’ju bëjë të dukeni më e gjatë

Moda
Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Moda
Kalo në kategori