Lila Moss nuk e lejon diabetin e saj të tipit 1 të pengojë karrierën e saj të modës.

Reklama

Modelja e re luan në fushatën e re reklamuese për bashkëpunimin e Fendi me Versace, duke pozuar me krenari me monitorin e glukozës në gjak në pjesën e sipërme të krahut.

19-vjeçarja veshi një fustan me stampim të stilit barok me taka të zeza dhe mbajti një çantë të vogël të zezë në foto, të cilën ajo e postoi në Instagram.

View this post on Instagram

A post shared by Lila Grace (@lilamoss)


Shumë fansa e lavdëruan atë në komente, duke vërejtur se si ajo po përfaqëson të tjerët që jetojnë me sëmundjen. “Faleminderit që treguat lirinë tuaj, do të thotë shumë për komunitetin e tipit 1”, komentoi një person, duke iu referuar markës së pajisjes së Moss. Donatella Versace komentoi: “Shumë e bukur!!!”.

Reklama
Lila Moss merr komente të shumta pozitive pasi mbajti pompën e saj të insulinës në pasarelë Lila Moss merr komente të shumta pozitive pasi mbajti pompën e saj të insulinës në pasarelë
Reklama

Kjo nuk është hera e parë që vajza e Kate Moss tregon pajisjet e saj mjekësore; në shtator 2021, ajo doli në pistën e sfilatës së modës “Fendace”, duke treguar me krenari pompën e insulinës në kofshën e saj ndërsa modelonte një rroba banje me stampim barok dhe një xhaketë të prerë.

Pajisja e adoleshentes ishte gjithashtu e ekspozuar plotësisht në tapetin e kuq të “Met Gala 2022”, ku ajo eci e veshur me një fustan të tejdukshëm Burberry të zbukuruar. /Telegrafi/