Të shtunën është festuar në mbarë botën “Nata e Shtrigave”, e njohur ndryshe si Halloween.

Për shkak të pandemisë festimi ishte i kufizuar këtë vit, por kjo nuk i pengoi vajzat e famshme të bëjnë transformime të mahnitshme.

Ato zgjodhën kostume të veçanta dhe interesante duke shfaqur kështu kreativitetin e tyre edhe në kohë të vështira.

Rita Ora ka zgjedhur të bëhet ‘djall’, ndërsa në veshjen e saj transparente dominonte ngjyra e kuqe.

Beba Rexha ka zgjedhur të vishet me një fustan të gjelbër, të dekoruar me gjethe të bimës së famshme “Ivy”.

Disa nga kostumet tjera më të bukura i gjeni më poshtë:

Ava Max

Kylie Jenner

Kendall Jenner

Rosalia

Cardi B

Jennifer Lopez

Halsey

Demi Lovato

/Telegrafi/