LAJMI I FUNDIT:

Kjo ngjyrë u bë një hit krejtësisht i papritur në fund të verës – u bë e famshme nga Victoria Beckham

Kjo ngjyrë u bë një hit krejtësisht i papritur në fund të verës – u bë e famshme nga Victoria Beckham

Nuk ka njeri që nuk i pëlqen kjo ngjyrë

Reklama

Victoria Beckham e tregoi atë në pistë në koleksionin Pranverë-Verë 2023, dhe nuk është e vetmja! Por vetëm tani, kur yjet kryesore ecën të veshura në këtë ngjyrë, u bë një trend që pushtoi të gjithë!

Ajo që filloi me tone të mrekullueshme në çanta, syze dielli dhe këpucë është rritur në një obsesion me pothuajse çdo nuancë të gjelbër.

Tani është radha e nuancës mbresëlënëse të së gjelbrës.

Viktorija Beckham e përfshiu atë nuancë në koleksionin e pranverës së këtij viti, transmeton Telegrafi.

Nuk është për t’u habitur që pothuajse çdo stil tjetër i përqafuar nga zonjat e famshme ecnin të paktën një pjesë në kësaj nuance, më pas edhe gratë në mbarë botën, duke ndjekur shembullin e tyre, filluan ta përfshinin atë në veshjet e tyre verore.

Por sundimi i kësaj nuance do të vazhdojë edhe në ditët e para të vjeshtës dhe më pas, sipas parashikimeve të ekspertëve të modës, do të zëvendësohet nga një jeshile më delikate.

Por tani për tani, kjo është e preferuara jonë!

Megjithatë, ka mbetur ende mjaft kohë deri në vjeshtë për të shijuar ngjyrën e ndezur lime, dhe frymëzim të shkëlqyer e gjetëm në kombinimet e veshjeve të zonjave të shumta të famshme që kanë ecur në të javët e fundit.

Një prej tyre është edhe Rita Ora, e cila pak ditë më parë nga Ibiza publikoi foto me rroba banje dhe një fustan të gjatë ngjyrë lime, i cili ishte i veshur edhe me aplikime verbuese zirkon. Ajo e kombinoi këtë pamje të frymëzuar nga fillimi i viteve 2000 me syze dielli të përshtatshme.

Në mes të muajit, Hailey Bieber veshi një top saten Prada në nuancë lime dhe e kombinoi me një kombinim të përditshëm: me xhinse të gjera dhe e rrumbullakosi gjithçka me një çantë të gjelbër Bottega Veneta.

Profimedia

Edhe motrat e famshme Jenner treguan zgjedhjet e tyre efektive në ngjyrën e gjelbër: Kylie postoi në Instagram një foto me një mini fustan provokues me prerje të ngushtë që i vinte në pah çdo kthesë, ndërsa Kendall kishte veshur një fustan të gjatë të firmosur nga Victoria Beckham, sikurse edhe Letizia, mbretëresha e Spanjës.

Sa ju pëlqen ky trend i modës? /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

Femra
Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Femra
‘Duket mirë për moshën e saj’ – Anne Hathaway merr komplimente për dukjen gjatë një interviste

‘Duket mirë për moshën e saj’ – Anne Hathaway merr komplimente për dukjen gjatë një interviste

Femra
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Femra
Loja me dy ngjyra, e preferuara për grimin e buzëve

Loja me dy ngjyra, e preferuara për grimin e buzëve

Grim
Kalo në kategori