0Shares

Ja çfarë duhet të bëni!

Blerja e këpucëve me taka mund të jetë me rrezik, sepse në atë kohë të shkurtër, sa zgjat prova e këpucëve në dyqan, nuk mund të dini a do t’ju jenë ato të rehatshme.

Zgjidhja ekziston, sepse kemi gjetur trukun i cili për dy sekonda do t’ju zbulojë se a janë të rehatshme.

Për të konstatuar a do t’ju jenë të rehatshme këpucët me taka, patjetër duhet t’i provoni!

Në të vërtetë, kjo mund të dihet vetëm duke i shikuar këpucët dhe e gjitha që do t’ju duhet është metri, transmeton Telegrafi.

me-kete-truk-te-gjitha-kepucet-tuaja-me-taka-do

Distanca midis shollës dhe thembrës do të zbulojë a janë këpucët të rehatshme.

Nëse distanca midis shollës është më e vogël se 7,5 centimetra, takat nuk do t’ju jenë të rehatshme, pa marrë parasysh lartësinë e takës.

Distanca sa më e shkurt, lakesa është më e madhe dhe pesha më e madhe bie në gishta të këmbës, dhe kështu do të jenë edhe parehatia, edhe dhembja më të mëdha. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)