LAJMI I FUNDIT:

Këshillat e artistit të grimit të Kim Kardashian-it bëhen virale: Ja si t’i bëni buzët tuaja të dallohen me grim

Këshillat e artistit të grimit të Kim Kardashian-it bëhen virale: Ja si t’i bëni buzët tuaja të dallohen me grim

Mario Dedivanovic ka publikuar një video në kanalin e tij në YouTube në të cilën tregon teknikën e buzëve të ngritura

“Teknika ime e njohur e buzëve është mënyra më e lehtë për t’i bërë buzët tuaja të duken më të plota dhe më të ngritura”, thotë artisti i grimit në fillim të videos.


Në vazhdim të këtij teksti, lexoni dhe shikoni një video se si të ngrini buzët me grim dhe të dukeni të sofistikuara, transmeton Telegrafi.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të vizatoni pak vijën e buzës së sipërme dhe më pas atë të poshtme në të njëjtën mënyrë. Harku i Amorit duhet të tërhiqet më shumë se qoshet e jashtme. Ky hap i bën buzët të duken më të plota, më të zgjeruara dhe shkurton hapësirën midis hundës dhe buzëve.

Kini kujdes që të mos vizatoni shumë në anën ku takohen buzët, pasi mund të duket sikur buzët tuaja po varen poshtë.

Më pas, vizatoni lehtë qendrën e vijës së buzës së poshtme, më pas shtrijeni lapsin lart drejt qosheve të jashtme të gojës, duke lëvizur lapsin brenda vijës.

Pikërisht ky efekt bëri që teknika të bëhej virale.

Veprimi i fundit vjen duke bërë shpërndarë dhe përzier e lapsit të buzëve nga qoshet brenda me një furçë, duke krijuar më pas një vijë të përcaktuar përgjatë buzës.

Përfundojeni duke aplikuar në furçë bazë ose korrektor, më pas aplikojeni në skajet e buzës së poshtme për të krijuar një vijë të mprehtë. Kjo krijon një efekt ngritës edhe më të madh.

Shikoni videon për një vizualizim më të mirë:

/Telegrafi/