Portretet e reja të Kate Middleton nderojnë edhe dy anëtare të tjera të famshme të familjes mbretërore.

Për një treshe fotografish magjepsëse për të shënuar ditëlindjen e saj të 40-të, të cilën e festoi më 9 janar, Dukesha e Kembrixhit kombinoi fustanet e Alexander McQueen me disa bizhuteri të veçanta.

Një pamje tregon Middleton me një fustan sateni të kuq me një shpatull dhe vathët e Mbretëreshës Diamond Frame, një stil që ajo e ka vendosur disa herë në të kaluarën.

Dhe në dy imazhet e tjera, të dyja të shkrepura bardh e zi, Dukesha mban vathët Collingwood Pearl që dikur i përkisnin vjehrrës së saj të ndjerë, princeshës Diana.

Middleton është parë duke modeluar pikat klasike të perlave me një fustan të bardhë me hark të shkurtuar me shpatulla dhe me një fustan asimetrik në të njëjtën nuancë. Ajo i ka mbajtur vathët, të cilët i janë dhuruar Dianës përpara dasmës së saj me Princin Charles në 1981, në një sërë rastesh të tjera në vitet e fundit.

Ajo gjithashtu dukej se mbante byzylykun me perla me tre fije të Princeshës së Uellsit – dhe unazën e saj ikonë të fejesës prej safiri.

Por ndërsa aksesorët e saj mund të jenë përzgjedhur për t’i nderuar vjehrrën dhe Mbretëreshën, fustanet e Middleton ndiheshin të vërteta me stilin e saj personal.

Dizajnerja e McQueen, Sarah Burton, e cila krijoi fustanin e dasmës së Dukeshës në vitin 2011, ka qenë një nga të preferuarit e Middleton për vite me radhë. /Telegrafi/