LAJMI I FUNDIT:

Kate Middleton kombinon dukjen elegante me vath që kushtojnë rreth dy euro

Kate Middleton kombinon dukjen elegante me vath që kushtojnë rreth dy euro
Reklama

Kate Middleton shfaqi një figurë elegante sot teksa iu bashkua Princit William për të mësuar më shumë rreth sektorit të kujdesit gjatë një vizite në Muzeun Foundling.

Dukesha e Kembrixhit, 40 vjeç, u shfaq me humor të mirë teksa mbërriti për ngjarjen e saj të parë personalisht të vitit në muzeun në Londër, i cili tregon historinë e Spitalit Foundling, shoqata e parë bamirëse për fëmijë në Mbretërinë e Bashkuar e cila u themelua në 1739 si një shtëpi për fëmijët, nënat e të cilëve nuk mund t’i mbanin apo kujdeseshin për ta.


Nëna e tre fëmijëve, e cila ka qenë mbrojtëse e muzeut që nga viti 2019, ofroi një mësim në elegancën e biznesit ndërsa doli për ngjarjen këtë mëngjes, duke veshur një rollkë të zezë, ricikluar një pallto të kaltër dhe riveshur pantallonat e saj të preferuara.

Mbretëresha, e cila mbajti flokët e saj në kaçurrela të lirshme, i shtoi veshjes elegancë me një palë vathë verbues të cilët kushtojnë rreth dy euro nga marka Accessorize, shkruan Cosmopolitan.

Dukesha e mbajti grimin e saj në minimum, me vetëm një prekje skuqes faqesh, buzë me ngjyrë natyrale dhe shtresim të lehtë të penelit. /Telegrafi/