LAJMI I FUNDIT:

iPhone 15 Pro Max do të thyejë një rekord me një specifikë pas lansimit

iPhone 15 Pro Max do të thyejë një rekord me një specifikë pas lansimit

iPhone 15 Pro Max do të ketë kornizat më të holla se çdo smartphone tjetër, duke thyer rekordin që mbahet aktualisht nga Xiaomi 13. Kjo sipas “Ice Universe” që ka zbuluar informacione të sakta për planet e Apple në të kaluarën.

Reklama

Të dy modelet e iPhone 15 Pro pritet të kenë korniza më të hollë dhe të lakuar në krahasim me iPhone 14 Pro, duke rezultuar në një paraqitje të ngjashme me Apple Watch, por nëse informacioni është i saktë, modeli më i madh 6.7 inç do të ketë kornizat më minimale, transmeton Telegrafi.

Në një postim në Twitter, Ice Universe tha se modeli iPhone 15 Pro Max do të “thyejë rekordin” e kornizave 1.81 mm që e mban Xiaomi 13, kur modeli i ardhshëm i Apple të vijë me një gjerësi të kornizës së zezë të telefonit prej vetëm 1.55 mm.

Për krahasim, Ice Universe thotë se kornizat në iPhone 14 Pro janë 2.17 mm derisa në Samsung Galaxy UItra S23 1.95 mm.

Megjithatë korniza lartë e zezë e Xiaomit thuhet të jetë 1.61 mm.

Por, kornizat në modelin iPhone 15 Pro Max thuhet se do të jenë edhe më të hollë. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Prodhuesi i çipave Nvidia pritet të arrijë vlerën e tregut prej 1 trilion dollarësh

Teknologji
Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Telefoni juaj celular ra në ujë? Ekspertët thonë se kjo mund të ndihmojë (jo orizi)

Teknologji
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
Furnizuesi i Apple “Foxconn” po shton përpjekjet për të rekrutuar punëtorë të tjerë, përpara lansimit të modelit të ri

Furnizuesi i Apple “Foxconn” po shton përpjekjet për të rekrutuar punëtorë të tjerë, përpara lansimit të modelit të ri

Teknologji
Ministri francez kërcënon ndalimin e Twitter-it nëse nuk zbaton rregullat e BE-së

Ministri francez kërcënon ndalimin e Twitter-it nëse nuk zbaton rregullat e BE-së

Teknologji
Si e ndryshoi teknologjia botën gjatë 50 viteve të fundit?

Si e ndryshoi teknologjia botën gjatë 50 viteve të fundit?

Teknologji
Kalo në kategori