LAJMI I FUNDIT:

Ilaç natyral i vërtetuar se funksionon: Largoni yndyrën në gjak me ndihmën e vetëm dy përbërësve!

Ilaç natyral i vërtetuar se funksionon: Largoni yndyrën në gjak me ndihmën e vetëm dy përbërësve!

Pas një muaji trajtim, bëni një analizë gjaku dhe kontrolloni efektivitetin e këtij ilaçi natyral

Reklama

Ushqimi i dobët, stresi dhe aktiviteti i pamjaftueshëm fizik janë vetëm disa nga shkaqet e yndyrës së lartë në gjak që mund të çojnë në probleme serioze shëndetësore.

Ju prezantojmë një recetë për një ilaç që do të eliminojë yndyrat e tepërta të këqija në gjak, transmeton Telegrafi.

Nevojiten:

– Fiq të thatë
– Uthull molle.

Shponi tre fiq të thatë me një kruese dhëmbësh nga të gjitha anët dhe vendosini në një filxhan që e keni mbushur deri në 4/5 me uthull molle.

Lërini fiqtë në uthull gjatë gjithë natës, pastaj hani të tre fiqtë në mëngjes.

Mos e hidhni pjesën tjetër të uthullës së mollës, do t’ju nevojitet për të njomur sërish fiqtë. Përdoreni këtë sasi uthulle për shtatë ditë.

Në ditën e tetë, përdorni një sasi të re uthulle dhe përsëriteni për javën e ardhshme. Pas një muaji trajtim, bëni një analizë gjaku dhe kontrolloni efektivitetin e kësaj recete.

Sigurohuni që të konsultoheni me mjekun tuaj përpara se të përdorni ilaçe natyrale. /Telegrafi/


Në trend Shendetesi

Më shumë
Ndiheni të uritur sapo zgjoheni? Ja cili mund të jetë shkaku

Ndiheni të uritur sapo zgjoheni? Ja cili mund të jetë shkaku

Shëndetësi
Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Stërvitja më e mirë e trurit: Cilat janë përfitimet e leximit të çdoditshëm?

Shëndetësi
Cilat vitamina mund të përdorni së bashku: Merren më shpesh për imunitet, por në këtë kombinim janë më të efektshmet

Cilat vitamina mund të përdorni së bashku: Merren më shpesh për imunitet, por në këtë kombinim janë më të efektshmet

Shëndetësi
Mbahet Moduli 10 i Kursit të Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës mbi Edukimin Bazik të Specializantëve të Kirurgjisë

Mbahet Moduli 10 i Kursit të Kolegjit të Kirurgëve të Kosovës mbi Edukimin Bazik të Specializantëve të Kirurgjisë

Shëndetësi Lajme
Stresi nga provimet

Stresi nga provimet

Shëndetësi
I ftohti është ‘vdekje’ për kyçet, ja si trajtohen dhimbjet! Këto ilaçe – “kurrë mos i merrni krye në vete”

I ftohti është ‘vdekje’ për kyçet, ja si trajtohen dhimbjet! Këto ilaçe – “kurrë mos i merrni krye në vete”

Shëndetësi
Kalo në kategori