Humus është një krem i përhapur, në formë pureje dhe nga përbërës tjerë të shëndetshëm që është bërë shumë i famshëm në mbarë botën gjatë këtyre dy dekadave të fundit.

Hummus është krejtësisht Natyral, Vegan, Pa Gluten dhe Pa Ndërhyrje Gjenetike (GMO Free).

Përbërësit kryesorë të tij janë: Qiqra, Vaj Ulliri, Hudhra, Lëng Limoni, Kripë Deti dhe Tahini.

Hummus nga NOA është i vetmi produkt origjinal, i kontrolluar, me përbërës të vërtetë, me efekte vetëm pozitive për shëndetin tuaj.
Një shtesë perfekte jashtëzakonisht e shijshme me shumë fibra. Provoje!

I PASURUAR ME VITAMINA DHE MINERALE – përveç proteinave dhe fibrave, qiqrat të përdorura në hummus janë të larta në Hekur, Folat, Fosfor dhe Vitamina B (që të gjitha janë të rëndësishme sidomos për veganët dhe vegjetarianët të cilët mund të jenë të mangët në këto lënd ushqyese). Lëngu i limonit gjithashtu përmban një nivel të lartë të Vitaminës C dhe antioksidantëve për ngritje të imunitetit.

Tahini ka nivele të larta ta Bakrit, Magneziumit, Zinkut, Hekurit, Fosforit dhe Kalciumit.

Dhe, natyrisht ka edhe hudhër, e cila përmban shumë minerale, antioksidant dhe vitamina (magnez, vitaminë B6, vitaminë C dhe selenium) dhe është treguar se ka dobi për zemër dhe rritje të imunitetit.

artikull i sponsorizuar