Dy persona nga Kumanovë kanë humbur betejën me coronavirusin. Kështu bëri të ditur sot kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski në televizionin Telma.

“Para emisioni mora informacionin nga Qendra për Shëndet Publik se kemi edhe dy persona të vdekur nga Kumanova”, tha Dimitrievski duke ju shprehur ngushëllime familjare.

Filipçe: 15 raste të reja dhe tre viktima në 24 orët e fundit Filipçe: 15 raste të reja dhe tre viktima në 24 orët e fundit

Bashkërisht me këto dy viktima, numri i të vdekurve në Maqedoni nga coronavirsu është 23./Telegrafi/