Higuain i jep fitoren Realit

Reali i Madridit edhe pse me dhjetë lojtarë në fushë ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-0 në takimin e kampionatit spanjoll përballë Getafes të zhvilluar në Bernabeu.

Mbretërit mbetën me një lojtar më pak në fushë që nga minuta e 27-të pas përjashtimit me karton të kuq të mbrojtësit Raul Albiol.

Por sulmuesi argjentinas Gonzalo Higuain nuk e ndjeu mungesën e tij dhe ndihmoi ekipin duke shënuar të dy golat e fitores, që të dyja në pjesën e dytë dhe brenda tre minutash (53’ dhe 56’).

Fitorja lehtëson presionin e trajnerit të Realit, Manuel Pellegrini, i cili ishte kritikuar dhe madje u vu në pikëpyetje e ardhmja e tij pas disfatës së fundit në Kupën e Mbretit ndaj ekipit të divizionit të tretë, Alcorcon.

Madrid për momentin mbledh 22 pikë, sa ka edhe Barcelona që sonte më vonë udhëton në fushë të Osasunas. /Telegrafi/

Pak para ndeshjes me Kosovën, lojtarët rumunë kishin një vizitë befasuese

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një "rreng"

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve

Top dhjetë skuadrat më të shtrenjta në botë – ka disa befasi të mëdha në listë

Real Madridi i pakënaqur me komentet e Vinicius Jr, Los Blancos tani janë më të hapur për ta larguar

Kushtrim Mushica përzgjedh formacionin e tij të preferuar të Kosovës për ndeshjen ndaj Rumanisë