Pas debatit në emisionin Pressing në T7, Dardan Molliqaj i PSD-së dhe Haki Abazi i Vetëvendosjes janë përleshur fizikisht.

Molliqaj dhe Abazi i kanë vazhduar përplasjet mes vete edhe pas përfundimit të emisionit.

Pas ofendimeve, debati i tyre ka eskaluar në fizike.

Autori i emisionit, Leonard Kerquki, ka thënë se i vjen keq për çka ka ndodhur pas emisionit.

Më pas rreth kësaj kanë folur Abazi e Molliqaj, kandidati për deputet i LVV-së ka thënë se është sulmuar jashtë studios, ndërsa kjo është mohuar nga sekretari i PSD-së.