LAJMI I FUNDIT:

Grimuesja e të famshmëve i ka treguar të gjitha detajet: Dukuni si Audrey Hepburn me vetëm gjashtë veprime! (Video)

Grimuesja e të famshmëve i ka treguar të gjitha detajet: Dukuni si Audrey Hepburn me vetëm gjashtë veprime! (Video)

Edhe pse kanë kaluar 25 vjet që kur ka vdekur, për bukurinë dhe talentin e saj ende polemizohet dhe diskutohet.

Pikërisht Audrey ka qenë ajo e cila në botën e modës ka përjetësuar stilin e thjeshtë dhe elegant “me fustani e vogël ngjyrë të zezë”, i cili është bërë dhe ka mbetur rregull numër një në botën e modës, transmeton Telegrafi.

Thjesht, kur dikush do të kishte provuar ta përshkruante gjithë bukurinë, elegancën, por njëkohësisht edhe thjeshtësinë përfundimtare në çdo gjë të kësaj dive filmi dhe ikone të modës sërish nuk do të ishte e mjaftueshme.

Grimuesja e njohur e të famshmeve Lisa Eldridge shumë herë në tutorialet e veta ka pasur mysafire personalitete dhe ikona mode siç janë Claudia Schiffer dhe Alexa Chung, ndërkaq tani ka vendosur të rikrijojë dukjen e divës më të njohur të filmit. Sot ajo është Odri Hepbern.

Shikoni tutorialin me ndihmën e të cilit lehtë do të arrini të mësoni ndonjë truk të kësaj grimueseje të të famshmëve rreth së cilës të gjithë vrapojnë:

/Telegrafi/