Megjithëse Gigi Hadid bëri një hap prapa nga ndarja e njohurive për flokët dhe grimin për një kohë vitin e kaluar, ajo tani është rikthyer si një muzë bukurie.

Disa javë më parë ajo postoi Reelin e saj të parë, duke shfaqur flokët tepër të gjatë me një hije të mrekullueshme të artë dhe pak më parë ajo i ngjyrosi me të kuqe të ndezur.

Tani, ajo ka postuar një video të mrekullueshme nga shesh xhirimi me Maybelline, “Një ditë tjetër në New York me ekipin e Maybelline. Ju dua të gjithëve”, shkroi ndër të tjera modelja.

Videoja tregon grimieren Erin Parsons që krijon një pamje me shkëlqim dhe lëkurë qelqi në Gigin me buzë të plota, dhe të gjithë u mahnitën me njohuritë se si në tokë krijohet kjo mrekulli.

View this post on Instagram

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)


Video na mësoi shumë rreth mënyrës se si aplikohet ngjyra e buzëve të Gigi. Parsons duket se merr një ngjyrë buzësh pak më të errët se buzët natyrale të Gigi, dhe e vendos atë rreth vijës së saj, duke shpërndarë ngjyrën e buzës në lëkurën përreth. Është një lëvizje super e zgjuar, sepse krijon një iluzion optik që e bën të vështirë për të dalluar cila pjesë e buzëve është e vërtetë dhe cila thjesht grim.

Foto: Instagram

Për të arritur pamjen pa probleme, Parsons përdor një furçë buzësh më të trashë se sa mund të prisni, duke lëvizur anash, përpara se të heq buzëkuqin e tepërt. Rezultati është një buzë mahnitëse natyrale XXL që duket jashtëzakonisht fantastike. /Telegrafi/