LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë

Gjashtë propozime për mbrëmje të maturës: Nëse nuk doni të dukeni të zakonshme, provojeni këtë
shutterstock

Mbrëmja e maturës është një ngjarje e madhe dhe është e rëndësishme që ju të dukeni bukur dhe të jeni plot vetëbesim atë mbrëmje, ndërsa ne do të përpiqemi t’ju ndihmojmë me ide

Reklama

Pavarësisht nëse do të festoni një diplomim të madh apo të vogël këtë pranverë, mendimi i parë që u shkon nëpër kokë të gjitha vajzave është: “Çfarë të vesh?”

Duke qenë se kjo është një ngjarje e rëndësishme në jetën e çdo vajze të re, cila nuk do të donte të shfaqej me stil dhe të shkëlqente në festë?

Ne kemi përzgjedhur disa sugjerime të kompleteve trendi të thjeshta dhe elegante që do t’ju frymëzojnë të gjeni më lehtë veshjen tuaj ideale, transmeton Telegrafi.

1. Duke pasur parasysh se ngjyrat pastel dominojnë sërish këtë sezon, besojmë se nuk do të gaboni me këtë set trepjesësh, çfarëdo nuance të zgjidhni.

2. Vajzat që nuk janë adhuruese të ngjyrave ose nuk u pëlqen të eksperimentojnë me to, nuk do të gabojnë nëse zgjedhin komplete bardhë e zi që sigurisht nuk dalin kurrë nga moda.

3. Vajzat pak më të guximshme mund të luajnë si me ngjyrat ashtu edhe me materialet. Puplat si detaj mund të plotësojnë dhe rifreskojnë stilin tuaj.

4. Kur bëhet fjalë për të luajtur me materiale të ndryshme, nëse jeni adhuruese e teminave, thjesht nuk ka mundësi më të mirë t’i përdorni dhe të shkëlqeni si një yll hollivudian.

5. Ngjyrat e spikatura janë diçka që do të tërheqin vëmendjen e të gjithëve dhe nëse keni mjaftueshëm vetëbesim për të nxjerrë në pah, atëherë ato janë kombinimi juaj fitues, cilëndo nuancë mbretërore që ta zgjidhni.

6. Më në fund, nëse nuk jeni adhuruese e teminave apo ngjyrave të ndezura dhe dëshironi që me diçka të dalloheni, ju sugjerojmë të luani me materialet e vetë kostumit.

/Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

E shpallur si femra më tërheqëse në botë, Ashley Graham rrëfen se në moshën 12 vjeçare i kishin thënë të humbte peshë

Femra
Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Gruaja e George Clooney rrëfen sekretin e bukurisë dhe shkëlqimit

Femra
‘Duket mirë për moshën e saj’ – Anne Hathaway merr komplimente për dukjen gjatë një interviste

‘Duket mirë për moshën e saj’ – Anne Hathaway merr komplimente për dukjen gjatë një interviste

Femra
Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Qindra emra shqiptarë dhe ilirë për fëmijën tuaj

Bebja këtu
Koka e butë e bebit. Çfarë duhet të bëjmë?

Koka e butë e bebit. Çfarë duhet të bëjmë?

Këshilla për prindër
Përse ai ndonjëherë nuk e dëshiron seksin?

Përse ai ndonjëherë nuk e dëshiron seksin?

Në çift
Kalo në kategori