Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), për kryetar të Komunës së Pejës në zgjedhjet lokale pritet të jetë Gazmend Agusholli.

Burime të brendshme nga LVV në Pejë thonë për Telegrafin se kandidatura e Agushollit është miratuar në Kryesi të Pejës, dhe se i njëjti pritet të merr ditën e gjelbër edhe nga Kryesia Qendrore e LVV në Prishtinë.

Deri më tani garën për Pejën e kanë konfirmuar Gazmend Muhaxheri nga LDK dhe Arbër Tolaj nga AAK.