LAJMI I FUNDIT:

Femrat adhurojnë “bobin me xhel” – edhe një model i flokëve i cili do të jetë në vendin e parë këtë vit!

Femrat adhurojnë “bobin me xhel” – edhe një model i flokëve i cili do të jetë në vendin e parë këtë vit!

Çfarë është “Gelly Bob”, përkatësisht bobi me “xhel” apo bobi i lëmuar?

Reklama

Pra, fjala është për variantin shumë të thjeshtë të këtij modeli flokësh. Fjala është për bobin për të cilin flokët janë të prerë në gjatësi të njëjtë, sikur ‘bobi boyfriend’ të cilin tashmë e kemi lajmëruar si trend për këtë vit, por që assesi nuk është i shtresuar.

Veçantia e këtij stili flokësh bëhet vetëm me stilizimin e duhur. Floktarët shpjegojnë se si do të duhej stilizuar: me ndihmën e xhelit – nga ai është edhe emri – flokët krihen mbrapa me krehër apo me gishta, mu sikur del nga uji dhe kalon flokë.

View this post on Instagram

A post shared by ANINE BING (@aninebing)


Këtë dukje vërtet është shumë e thjeshtë për ta formësuar. Flokët thani me tharëse flokësh si zakonisht, ndërsa me atë rast mund t’i hedhësh lehtë mbrapa.

View this post on Instagram

A post shared by Lisa Olsson (@lisa.olssons)


Pastaj merr pak xhel për flokë, përhape nëpër shuplaka dhe kaloni nëpër flokë disa herë. Flokët shprishi pak, pak tërhiqi – dhe dukja është gati. Të rehatshme, moderne dhe njëherësh elegante! /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Kim Kardashian pozoi me sutjena prej 18 mijë dollarësh që mezi ia mbulonin gjoksin

Femra
Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Dy fustane elegante për zonjat mbi 50 vjeç: Modele që janë një zgjedhje e shkëlqyer për veshjen e ditës dhe të mbrëmjes

Moda
E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

E fshehta pas dukjes së mrekullueshme të Jennifer Aniston, aktorja ndjek katër rregulla çdo ditë

Femra
Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Fustanet valëvitëse për çdo ditë: 10 kombinimet që do të vishni nga mëngjesi në mbrëmje

Keshilla Modë
Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Katër sekretet që mund t’i mbani fshehtë nga partneri pa e shkatërruar lidhjen!

Në çift
Kjo është çështja në të cilën shumica e çifteve nuk pajtohen!

Kjo është çështja në të cilën shumica e çifteve nuk pajtohen!

Në çift
Kalo në kategori