Pamjet tmerruese të shpërndara nga një teknike e qerpikëve kanë treguar se si mund të marrim pamje të neveritshme të qerpikëve kur nuk i pastrojmë siç duhet.

Estetistja dhe përdoruesja e Tiktok, Ipek, shpërndau videon pasi ndjekësit e saj kërkuan video për pastrimin e qerpikëve.

Ipek tregoi qerpikët e klientës së saj, të cilat ishin të mbuluara me të verdhë, por ajo tha që qerpikët ishin shumë të ndotur për t’u pastruar siç duhet.

@ipsbeauty

How to clean your lashes videos on my TikTok just look! #fyp #beauty #lashes #fy #maxplumpjump #fypシ #ifb #viral #foryou #lashextensions #selfcare

♬ original sound – Ipek ozcan

Ajo tha: “Këtu është një video e pastrimit tim të qerpikëve të ndyrë, mirëpo, duke u përpjekur t’i pastroj ato gjithsesi. Pasi qerpikët tuaj të arrijnë në këtë pikë të pa pastërtisë, nuk ka pastrim. Pastrimi nuk do të funksionojë!”.

Reklama

Ajo e tregoi veten duke pastruar me forcë qerpikët, por grumbullimi nuk zhdukej.

Reklama

Për fat të keq, kur qerpikët janë kaq të pista, Ipke thotë se ato “duhet të hiqen” dhe se qerpikët natyralë do të “dëmtohen aq shumë”. “Nuk ia vlen të lëndoheni, thjesht pastroni qerpikët tuaj”, shtoi ajo. /Telegrafi/