Alex është nga ata djem të cilëve nuk u mungon asgjë në jetën e tij. Kjo pasi që djali i një biznesmenin të pasur ka jetuar një jetë të cilën shumë do ta ëndërronin.

Shtëpia e tij luksoze, e kompletuar me katër dhoma dite, nënkupton se Alex ka një dhomë të tij me një banjë të veçantë dhe një televizor me ekran plazma 55inç.

Gjithashtu, sipas mediave britanike, përcjell Telegrafi, Alex, i cili jeton në afërsi të Middlesbrough, ka një gardërobë të mbushur plot rroba të firmave të njohura.

Por pika e tij e preferuar e modës është ora Rolex e tij prej 10,000 funtesh.

Sidoqoftë, krenaria dhe gëzimi i Alexit është në makinën e familjes – një Mercedes në vlerë prej 40.000 funtesh.

Por 20-vjeçari, i cili punon në biznesin e të atit, ka vendosur të “shkëmbejë” jetën e tij me të një familje me një standard mesatar.

Kështu, ai do të kalojë kohë me Antonin, Jenin dhe djalin e tyre dyvjeçar, Jaxon, në Bolton.

Çifti, i cili u takua në një shtëpi të të pastrehëve, duhet të fitojnë dhe të kursejnë çdo cent.

Antony punon me orar të plotë, gjashtë ditë në javë dhe i sjell në shtëpi vetëm 1.000 funte për të mbështetur familjen e tij çdo muaj.

Kur Alex arrin në shtëpinë e Jen dhe Antony me dy shtretër në Bolton ai pranon se ndërsa ai mund të pastrojë ka një aftësi për të cilën ai ka nevojë për ndihmë.

Djali i pasur thotë: “Unë nuk mund të gatuaj, do të doja që të më mësonin si të gatuaj”.

Jen shpejt e vë atë për të punuar dhe e merr atë për të ndihmuar në bërjen e drekës “me buxhet të ultë” të familjes me salcice, fasule dhe sanduiç.

Gjithashtu, ai është vënë në sprovë edhe në blerje. Ai është i ngarkuar me blerjen e një darke për katër njerëz me një buxhet prej vetëm 15 funtesh. /Telegrafi/