LAJMI I FUNDIT:

Edhe Kylie Jenner i bashkohet trendit të çantës së qelqit që po pushton shpejt Hollywood-in

Edhe Kylie Jenner i bashkohet trendit të çantës së qelqit që po pushton shpejt Hollywood-in

Cila është çanta më e bukur e këtij sezoni? Përgjigja është e qartë kristal.

Reklama

Për një ditë shtypi përpara premierës së “The Kardashians” në Hulu, Kylie Jenner mbajti një aksesor me pamje kurioze: një çantë sferike me xham të fryrë, e stolisur me brirë djallit dhe që nuk përmbante asgjë përveç shkëlqyesve të buzëve nga Kylie Cosmetics.

Krijuar nga marka e qelqit Heven në bashkëpunim me markën e famshme Coperni, pjesa e brishtë e modës e Jenner debutoi në pistën e kësaj të fundit në mars 2022, e mbajtur nga Gigi Hadid.

Dhe artikulli i avangardës është bërë një domosdoshmëri e Hollywoodit në javët e fundit, me jo një, por dy yje të ndryshëm që sjellin versione në Grammy të së dielës: Doja Cat mbajti një përsëritje të kaltër të akullt, ndërsa Tinashe zgjodhi të njëjtin stil transparent në të kuqe.

Doja Cat mban çantë qelqi të mbushur me karamele në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2022”
Lexo po ashtu Doja Cat mban çantë qelqi të mbushur me karamele në tapetin e kuq të “Grammy Awards 2022”

Një kthesë artistike në çantën “Swipe” me nënshkrimin e Copernit, çanta e tejdukshme është projektuar për të qenë funksionale dhe në modë.

“Mund ta fusësh telefonin, portofolin tënd”, tha për iD së fundmi Peter Dupont nga Heven, me bashkëthemeluesen Breanna Box duke shtuar se mund të përdoret edhe si mjet vetëmbrojtjeje: “Për një grua që shkon vetëm në shtëpi në New Jork, është një armë”. /Telegrafi/