LAJMI I FUNDIT:

Edhe Kourtney Kardashian provoi këtë metodë: Kthejeni shkëndijën në marrëdhënien tuaj me agjërim seksual

Edhe Kourtney Kardashian provoi këtë metodë: Kthejeni shkëndijën në marrëdhënien tuaj me agjërim seksual

Ndërsa ky koncept është i panjohur për disa, agjërimi seksual është diçka që këshilltarët e marrëdhënieve ua sugjerojnë çifteve që kanë probleme intimiteti

Reklama

Është një gjë e mrekullueshme, sepse ngjall interesin dhe e kthen atë shkëndijë në marrëdhënie.

Ideja e agjërimit seksual ose heqjes dorë nga seksi mund të duket kundërproduktive, por shumica e argumentojnë se mund të jetë me përfitim të madh për lidhjen tuaj të dashurisë, transmeton Telegrafi.

Edhe Kourtney Kardashian e provoi këtë metodë. 42-vjeçarja tha se ajo dhe i fejuari i saj Travis Barker kanë marrë pjesë në pastrimin ayurvedic dhe se një nga komponentët e pastrimit ishte i ashtuquajturi agjërim seksual.

Është abstenim nga seksi me partnerin për një kohë të gjatë.

Kardashian tha se, edhe pse ishte çmenduri, ajo përvojë në fakt përmirësoi gjithçka për të.

Ndonëse ky koncept është i panjohur për disa, agjërimi seksual është diçka që këshilltarët e marrëdhënieve ia atribuojnë çifteve që kanë probleme intimiteti.

Agjërimi seksual mund të jetë një nga mënyrat që çiftet të rindezin pasionin për njëri-tjetrin – thotë psikologia Dr. Madeleine Mason Roantree.

– Mund të jetë një ndihmë e veçantë për çiftet, jeta seksuale e të cilëve nuk ekziston. Truku është që të dyja palët të përballen me abstinencën, shtoi ajo.

Në këtë mënyrë ju bëni një gjumë të mirë kur keni ditë të ngarkuara dhe ndiheni mirë të nesërmen. Më pas, kur të keni më shumë energji, mund t’i përkushtoheni plotësisht njëri-tjetrit.

Gjithashtu, është shumë emocionuese të ndash sërish një shtrat me dikë, të ndjesh dikë të shtrirë pranë vetes – shpjegoi ajo. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Testi i IQ-së që duhet të kalojë çdo agjent i FBI-së: Marrin të njëjtat pilula, viktima gjithmonë vdes, jo vrasësi - Si?

Stil
Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Femrat që e kanë të vështirë të mbajnë lidhje dashurie janë të lindura në tri shenja të horoskopit

Astrologji
A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

A mund të thyeni rekordin? Vetëm dy fotografi janë identike, zbuloni se cila janë ato

Stil
Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Si t’i lani jastëkët në rrobalarëse pa e humbur formën e tyre?

Bëje vet
Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Pjesa e dytë: Testin të cilin duhet ta kalojnë agjentët e FBI-së për t’u pranuar

Lifestyle
Kalo në kategori