Madje edhe shkencëtarët kanë zbuluar se lëvorja e kësaj frute ndihmon kundër plakjes

Alayna Ryan amvisë dhe nënë e tre fëmijëve, tha se përdor lëvore bananeje për të parandaluar rrudhosjen e lëkurës së saj.

Alayna vuri në dukje se kjo metodë mund të jetë “e neveritshme”, ajo konfirmoi se e bën atë prej vitesh dhe se është një alternativë natyrale shumë efektive për botoksin, transmeton Telegrafi.

Ndërsa fërkonte një lëvozhgë bananeje në fytyrë, ajo shpjegoi:

– Vërtet e neveritshme, por funksionon. Kjo është ajo që kam bërë prej vitesh. Është botoks natyral. Sa më e ashpër të duket nga jashtë, aq më mirë do të duket lëkura juaj.

Reklama

Videoja e Alayna-s pa dyshim që u bëri përshtypje shumë njerëzve, pasi u bë shpejt virale dhe mblodhi 2.5 milionë shikime. Ka afërsisht 174 mijë pëlqime dhe mbi 23 mijë shpërndarje.

Reklama
@alaynaryan1979 #natural #botox #gonatural ♬ original sound – alaynaryan1979

Në një artikull të fundit, dermatologët zbuluan përfitimet shtesë të bananeve kundër plakjes kur përdorni lëvoren në lëkurën tuaj.

Mund të jetë e vështirë të besohet, por një artikull i kohëve të fundit në Today zbuloi se pretendimet e TikTok ishin të vërteta, pasi dermatologët vlerësuan përfitimet kundër plakjes nga lëvorja e bananes. /Telegrafi/