Drita arrin të shënojë me Besnik Krasniqin, dërgon ndeshjen në vazhdime

Drita i ka mbyllur 90 minuta në epërsi prej 1-0 ndaj Audas në ndeshjen kthyese të fazës së tretë eliminatore të Ligës së Konferencës.

Ndeshja e parë mes këtyre dy skuadrave u mbyll me fitoren e letonezëve me rezultat 1-0 dhe me rezultat të përgjithshëm prej 1-1, dy skuadrat do ta kërkojnë fituesin në vazhdime.

Të besuarit e Zekirija Ramadanit luajtën në pjesën e parë një lojë mjaftë të kujdesshme, duke mos i lejuar mysafirët të rrezikojnë portën e tyre.

Ndërsa në minutën e 42-të Drita kishte dy mundësi shumë të mira, ku Blerim Krasniqi dhe Albert Dabiqaj gjuajtën drejt porte, por në të dyja rastet portieri mysafir arriti të ruajë portën e tij.

Në pjesëne dytë Drita shtoi sulmit, ndërsa trajneri Ramadani shtoi forcat në sulm,  pasi futi në lojë dyshen Ilejsa Zylfiji dhe Arb Manaj.

Në minutën e 74-të, Raddy Ovouka futet në zonë dhe ndalet nga një prej lojtarëve të Audas, me gjyqtarin që akordoi penallti.

Nga pika e bardhë doli të jetë i saktë Besnik Krasniqi që shënoi për 1-0.

Deri në fund të kohës së rregullt nuk kishte më gola dhe skuadrat do të kërkojnë në vazhdime fituesin. /Telegrafi/

Super ylli i Real Madridit mendon të largohet nga Santiago Bernabeu

Armando Broja në bisedime me rivalin e Chelseat - transferimi mund të realizohet në pak ditë

Pep Guardiola refuzoi të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon te Man City – është zbuluar edhe arsyeja pse ndodhi kjo

Klubi i La Ligës në pronësi të Ronaldo Nazario realizon transferimin e dytë nga Real Madridi brenda 24 orëve

Fabregas parashikon kampionin e Ligës Premier dhe top katërshen për edicionin 2024/25

Tifozët e Barcelonës thanë se Vinicius dhe Mbappe e urrejnë absolutisht njëri-tjetrin, por tani publikohen pamjet