Sakrificat e reperes për t’u dukur unike në Javën e Modës…

Reklama

Kylie Jenner vërtet u shfaq me një kokë të prerë ‘të rremë’ luani në shfaqjen e Schiaparelli-t në Paris, por Doja Cat ia doli të rrëmbente gjithë vëmendjen.

Këngëtarja, 27 vjeçe, tërhoqi vëmendjen me bojën e kuqe të trupit nga koka te këmbët dhe kompletoi pamjen e guximshme duke e mbuluar trupin e saj me 30,000 kristale Swarovski.

Veshja, e cila u deshën pesë orë për t’u përsosur, përmbante gjithashtu një korse prej sateni të kuq së bashku me një fund të bukur me rruaza dhe çizme deri tek gjuri.

View this post on Instagram

A post shared by Schiaparelli (@schiaparelli)

Reklama

I titulluar “Inferno Couture”, koleksioni i fundit i markës u frymëzua nga Ferri i Dantes dhe nëntë rrathët e ferrit, sipas Roseberry-t.

Reklama

“Kënaqësi e madhe të punosh me Doja Cat për koleksionin FW23 Haute Couture të Schiaparelli-t”, shkroi McGrath në Instagram.

“Durimi sublim i Dojës gjatë 4 orëve e 58 minutave që iu deshën për të krijuar pamjen, e cila ishte e mbuluar me mbi 30,000 kristale Swarovski të aplikuara me dorë, ishte frymëzuese”.

Çfarë mendimi keni për këtë paraqitje të artistes?