0Shares

Të jetosh brenda tre kilometrave të rrethuara me mure, nuk mund të bësh asgjë tjetër pos të ndjehesh pjesë e historisë. Dikur ishin struktura të paarritshme të ndërtuara për të mbrojtur banorët nga armiqtë.

Përgjatë viteve u shkatërruan, por ato që mbetën arrijnë t’ju lejojnë banorëve ta shijojnë jetën e përditshme, por njëkohësisht të tërheqin turistë.

Në këtë listë hyn edhe qyteti Carcassonne në Francë, ndërsa për veçoritë dhe atraksionet që përmban ky qytet, tregon vizitori Rick Steves në videon e mëposhtme. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)