LAJMI I FUNDIT:

Bugatti ka zbuluar planet për një kompleks rezidencash luksoze në Dubai – dhe forma e pazakontë e ndërtesës ka tërhequr vëmendjen e njerëzve

Bugatti ka zbuluar planet për një kompleks rezidencash luksoze në Dubai – dhe forma e pazakontë e ndërtesës ka tërhequr vëmendjen e njerëzve

Prodhuesi i supermakinave Bugatti ka zbuluar planet për një kompleks të ri rezidence luksoze në Dubai.

Reklama

Dhe forma e pazakontë e ndërtesës ka tërhequr vëmendjen e njerëzve, shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi.

Rezidenca e re Bugatti do të jetë shtëpia e 200 pallateve dhe apartamenteve nën çati së bashku me pajisje luksoze si një plazh i stilit të Rivierës Franceze, një banjë xhakuzi dhe një klub privat.

Por njerëzit kanë hyrë tashmë në Twitter për të sugjeruar se rrokaqielli me formë unike u kujton atyre një lodër popullore për fëmijë – “slinky”.

Prodhuesi i makinave luksoze shkroi në Twitter: “Riimagjinimi i ‘Artit të të jetuarit’ në zemër të Dubait: Rezidencat e para BUGATTI të vendosura në zonën kryesore të Business Bay janë rezultat i bashkëpunimit midis BUGATTI dhe zhvilluesit të pasurive të paluajtshme me bazë në Dubai, Binghatti”.

Siç bëhet e ditur më tej, dy ashensorët e makinave do t’i lejojnë banorët të transportojnë makinën e tyre deri në banesën e tyre, dhe ata që jetojnë në ndërtesë do të kenë gjithashtu qasje në shërbimet e porositura si shofer dhe portier.

Kjo ndërtesë me formë të pazakontë do të përbëhet nga 171 pallate Riviera dhe 11 Penthouses Sky Mansion.

Çdo shtëpi do të jetë e dizajnuar në mënyrë unike me planimetri të personalizuara – kështu që asnjë nga ato nuk do të duket njësoj me ndonjë tjetër. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Mesazhi i ashpër i kryediplomatit turk: Të gjitha objektet e përdorura nga PKK-ja në Siri dhe Irak janë tani objektivi ynë

Mesazhi i ashpër i kryediplomatit turk: Të gjitha objektet e përdorura nga PKK-ja në Siri dhe Irak janë tani objektivi ynë

Turqia
Kulla prej druri më e lartë në botë do të ndërtohet në Australi - dhe dallimi me atë që mban rekordin aktual është shumë i madh

Kulla prej druri më e lartë në botë do të ndërtohet në Australi - dhe dallimi me atë që mban rekordin aktual është shumë i madh

Australia
Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia liroi Radoiçiqin e akuzuar për sulm terrorist, dënoi aktivisten për të drejtat e njeriut – shpërthejnë akuzat ndaj Vuçiqit

Serbia
Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Ministria britanike e Mbrojtjes: Rusët me shumë gjasë kanë rrëzuar një nga aeroplanët e tyre në Ukrainë

Evropa
Aksidentohet vetura e policisë në Zagreb - një polic mbeti i vdekur, tre u plagosën

Aksidentohet vetura e policisë në Zagreb - një polic mbeti i vdekur, tre u plagosën

Kroacia
Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Forcat speciale të ukrainasve shkatërrojnë konvojin me mjete ushtarake të rusëve

Evropa
Kalo në kategori